Area girls' track and field honor roll: May 11, 2019

Area girls' track and field honor roll: May 11, 2019

100 Meters

Athlete School Time/Distance

Ameia Wilson, Danville 11.87

Mattie Lieb, Monticello 12.42

Sierra Bryant, BHRA 12.51

Tanaya Young, Rantoul 12.53

Maclayne Taylor, SJ-O 12.55

Dasauna Combs, Urbana 12.62

Alexis Puetz, Milford/CP 12.65

Mya Tinsley, R/L 12.70

Tori Burke, Clinton 12.71

Lakeida Nichols, M-S 12.74

Alexa Miller, ALAH 12.79

Sydney Buchanan, Monticello 12.81

Chanice Willis, Ch. Central 12.81

Emelia Ness, Monticello 12.86

Alyssa Williams, Tuscola 12.93

Jyana Anderson, Urbana 12.97

Meike Harbrandt, VG/H 12.98

Kenli Nettles, ALAH 13.02

Katelyn Lang, Salt Fork 13.04

Livi Wilson, Centennial 13.04

Karsyn Battershell, Unity 13.07

Capria Brown, Schlarman 13.09

Anna McClure, STM 13.13

Jaitlyn White, Westville 13.17

Hannah Schwarz, PBL 13.20

India Emery, Rantoul 13.23

Adasyn Jones, Hoop. Area 13.23

Nau-tika Conaway, Danville 13.24

Esther Miller, Sullivan 13.24

Sophia Schuler, Pr. Central 13.25

Hannah Osborn, Milford/CP 13.26

Latora Baker, Danville 13.27

Kaylenn Hunt, Tri-County 13.32

Tiarra Townsend-Cooper, Urbana 13.34

Samantha Cable, Hoop. Area 13.37

Amber Kirby, Salt Fork 13.37

Ariana Lingard, M-S 13.41

Kyleigh Weller, Unity 13.41

Olivia Gaytan, Iroquois West 13.42

Alyssa Williams, Tuscola 13.42

Delanie Dykes, GCMS 13.44

Daisy Smith, BHRA 13.44

Ella Greer, Urbana Uni 13.45

Jayden Wilson, Ch. Central 13.45

Gwen Diepholz, Sulllivan 13.46

Anaya Peoples, Schlarman 13.50

Lea Schimmer, Tri-County 13.50

Gracie Jessup, Salt Fork 13.51

Kaitlyn Rauch, Clinton 13.51

Shaylie Miller, ALAH 13.52

200 Meters

Ameia Wilson, Danville 24.10

Mattie Lieb, Monticello 25.36

Kenli Nettles, ALAH 25.57

Jyana Anderson, Urbana 26.00

Sierra Bryant, BHRA 26.21

Tanaya Young, Rantoul 26.23

Maclayne Taylor, SJ-O 26.25

Capria Brown, Schlarman 26.29

Atleigh Hamilton, SJ-O 26.36

Diamonasia Taylor, Urbana 26.52

Sydney Buchanan, Monticello 26.58

Hannah Schwarz, PBL 26.64

Alexis Puetz, Milford/CP 26.70

Alexa Miller, ALAH 26.80

Lakeida Nichols, M-S 26.83

Lovenya Perry, Rantoul 26.91

Latora Baker, Danville 27.04

Anna McClure, STM 27.08

Kaylenn Hunt, Tri-County 27.15

Emelia Ness, Monticello 27.27

Mya Tinsley, R/L 27.27

Delanie Dykes, GCMS 27.29

Tori Burke, Clinton 27.36

Grace Jessup, Salt Fork 27.50

Sifa Mondika, Centennial 27.53

Meike Herbrandt, VG/H 27.61

Karsyn Battershell, Unity 27.63

Lillie Frichtl, PBL 27.63

Lia Potter, Centennial 27.79

Samaira Steward, Centennial 27.79

Livi Wilson, Centennial 27.82

Landis Brandon, Monticello 27.83

Sophia Schuler, Pr. Central 27.83

Ella Greer, Urbana Uni 27.87

Folashade Owojori, Centennial 27.87

Jaitlyn White, Westville 27.88

Nau-tika Conaway, Danville 27.89

India Emery, Rantoul 27.97

Adasyn Jones, Hoop. Area 28.02

Timiya Johnson, Urbana 28.04

Tiarra Townsend-Cooper, Urbana 28.10

Chanice Willis, Ch. Central 28.10

Hailey Birt, SJ-O 28.13

Payne Turney, Clinton 28.20

Amber Kirby, Salt Fork 28.21

400 Meters

Lovenya Perry, Rantoul 58.68

Diamonasia Taylor, Urbana 59.38

Delanie Dykes, GCMS 59.85

Alexis Puetz, Milford/CP 59.86

Kenli Nettles, ALAH 59.94

Mattie Lieb, Monticello 1:00.32

Sierra Bryant, BHRA 1:00.46

Ashleigh Hamilton, SJ-O 1:00.76

Payne Turney, Clinton 1:00.98

Maclayne Taylor, SJ-O 1:01.36

Esther Miller, Sullivan 1:01.68

Capria Brown, Schlarman 1:02.20

Brynn Tabeling, Tuscola 1:02.39

Bella Ramshaw, STM 1:02.45

Lia Potter, Centennial 1:02.68

Quinci Snedeker, GRF/C 1:02.80

Chanice Willis, Ch. Central 1:03.27

Lakeida Nichols, M-S 1:03.36

Jaedyn Fitzgerald, Fisher 1:04.09

Amareah Howard, Urbana 1:04.17

Zoey Muller-Hinnant, Urbana Uni 1:04.70

Kourtney Kincade, Watseka 1:04.81

Julia Robertson, Tri-County 1:04.81

Meike Herbrandt, VG/H 1:04.89

Hadley Wilson, Clinton 1:04.97

Evy Atkins, Unty 1:05.06

Timiya Johnson, Urbana 1:05.26

Emmy Tarr, LeRoy 1:05.36

Carlie Thompson, Salt Fork 1:05.38

800 Meters

Payne Turney, Clinton 2:16.33

Delanie Dykes, GCMS 2:20.50

Lovenya Perry, Rantoul 2:21.78

Alyssa McPike, Monticello 2:24.44

Rachel Koon, Monticello 2:26.19

Jillian Plotner, SJ-O 2:26.69

Jordan Harmon, Unity 2:26.99

Fran Hendrickson, STM 2:26.77

Bella Ramshaw, STM 2:27.30

Hannah Rajlich, SJ-O 2:28.20

Elizabeth Sims, M-S 2:29.71

Cassidy Bagby, SJ-O 2:29.80

Chloe Allen, M-S 2:29.99

Caroline Bachert, Unity 2:30.33

Emmy Tarr, LeRoy 2:30.46

Kylie Decker, Unity 2:30.49

Samantha Campbell, VG/H 2:30.88

Tia Hardt, R/L 2:31.20

Olivia Bunting, M-S 2:31.40

Brisa McGrath, M-S 2:31.46

Aryn Willard, BHRA 2:31.62

Alyssa Odom, Ch. Central 2:31.66

Evy Atkins, Unity 2:32.60

Rylee Sjuts, SJ-O 2:23.80

Kara Fehr, Pr. Central 2:33.14

Emma Kalembach, Monticello 2:33.28

Chian Scott, Urbana 2:34.24

Audrey Hancock, Unity 2:34.60

Kyara Welter, Monticello 2:34.97

Evie Ellis, PBL 2:35.29

Heidi Heldt, A-O 2:35.65

Mackenzie Murphy, Monticello 2:36.46

Danbi Choi, Urbana Uni 2:36.87

Anna Jennings, Milford/CP 2:37.09

Shannon Tang, Ch. Central 2:37.15

Klein Powell, M-S 2:37.27

Madeline Royer, PBL 2:37.74

Trinity Stroisch, CG/B 2:38.12

Emily Bednar, M-S 2:38.21

Kailyn Ingram, SJ-O 2:38.28

Lia Potter, Centennial 2:38.44

Milee Devore, GRF/C 2:38.46

Harper Hancock, Unity 2:38.50

Kaitlyn Lassy, Centennial 2:39.09

Kyara Welter, Monticello 2:39.16

Brynn Tabeling, Tuscola 2:39.36

Ashlyn Lannert, SJ-O 2:39.65

Katherine Kite, Sullivan 2:39.85

1,600 Meters

Olivia Rosenstein, Urbana 5:06.88

Alyssa McPike, Monticello 5:09.59

Fran Hendrickson, STM 5:10.63

Jordan Harmon, Unity 5:12.58

Payne Turney, Clinton 5:13.84

Rachel Koon, Monticello 5:17.04

Elizabeth Sims, M-S 5:25.32

Jillian Plotner, SJ-O 5:26.33

Kylie Decker, Unity 5:30.54

Caroline Bachert, Unity 5:28.82

Brisa McGrath, M-S 5:29.43

Evie Ellis, PBL 5:29.75

Anika Kimme, Urbana Uni 5:30.90

Hannah Rajlich, SJ-O 5:31.65

Cassidy Bagby, SJ-O 5:32.91

Evy Atkins, Unity 5:40.72

Audrey Hancock, Unity 5:41.01

Brynn Tabeling, Tuscola 5:41.57

Shannon Tang, Ch. Central 5:42.65

Celia Barbieri, Urbana 5:42.74

Harper Hancock, Unity 5:43.40

Kyara Welter, Monticello 5:44.90

Katherine Kite, Sullivan 5:45.30

Emma Kallembach, Monticello 5:46.25

Chloe Allen, M-S 5:46.37

Emily Bednar, M-S 5:46.46

Chian Scott, Urbana 5:47.08

Klein Powell, M-S 5:48.48

Danbi Choi, Urbana Uni 5:49.99

Kailyn Ingram, SJ-O 5:50.05

Olivia Bunting, M-S 5:50.16

Grace Davis, Oakwood 5:51.31

Erin Smith, Urbana Uni 5:51.70

Lilly Styan, Unity 5:52.20

Elizabeth Hulick, Unity 5:54.20

Ally Monk, SJ-O 5:56.71

Addie Allen, SJ-O 5:57.74

Phoebe Gerstenecker, Urbana 5:58.79

Ava Knapp, SJ-O 5:59.38

Anya Kaplan-Hartnett, Urbana Uni 5:59.67

Delanie Dykes, GCMS 6:00.56

Erin Minor, Urbana Uni 6:00.60

Heidi Heldt, A-O 6:01.94

Alexis Darby, BHRA 6:04.58

Riley Millsap, Unity 6:04.68

Samantha Campbell, VG/H 6:04.93

Mackenzie Murphy, Monticello 6:05.64

Claire Holland, Clinton 6:06.16

Trinity Stroisch, CG/B 6:07.08

Jadyn Baker, Iroquois West 6:07.27

Maaike Niekerk, Ch. Central 6:08.08

Kara Fehr, Pr. Central 6:08.62

Kendra Riddle, SJ-O 6:09.61

Anika Stanley, Watseka 6:09.96

Leah Martin, GCMS 6:10.03

3,200 Meters

Rachel Koon, Monticello 11:14.92

Alyssa McPike, Monticello 11:16.43

Olivia Rosenstein, Urbana 11:17.11

Jordan Harmon, Unity 11:22.83

Payne Turney, Clinton 11:29.75

Elizabeth Sims, M-S 11:35.65

Celia Barbieri, Urbana 11:35.68

Brisa McGrath, M-S 11:40.68

Cassidy Bagby, SJ-O 11:43.86

Caroline Bachert, Unity 11:50.02

Shannon Tang, Ch. Central 11:57.63

Fran Hendrickson, STM 11:59.81

Hannah Rajlich, SJ-O 12:05.47

Evie Ellis, PBL 12:05.76

Jadyn Baker, Iroquois West 12:06.43

Jullian Plotner, SJ-O 12:18.23

Audrey Hancock, Unity 12:23.42

Elizabeth Hulick, Unity 12:27.38

Brynn Tabeling, Tuscola 12:32.45

Ally Monk, SJ-O 12:32.54

Anika Kimme, Urbana Uni 12:32.77

Erin Smith, Urbana Uni 12:33.45

Ava Knapp, SJ-O 12:47.94

Klein Powell, M-S 12:48.43

Maaike Niekerk, Ch. Central 12:53.44

Addie Allen, SJ-O 12:53.45

Riley Millsap, Unity 13:10.64

Erin Minor, Urbana Uni 13:17.72

Olivia Klotz, SJ-O 13:19.73

Anya Kaplan-Hartnett, Urbana Uni 13:19.82

Hanna Eastin, SJ-O 13:21.73

Gracie Eighner, Hoop. Area 13:23.38

Alexis Darby, BHRA 13:24.91

Clara Rudolph, Monticello 13:26.51

Marie Kinderman, Ch. Central 13:26.83

Phoebe Gerstnecker, Urbana 13:27.74

Claire Holland, Clinton 13:28.48

Aryn Scott, Clinton 13:39.56

Sarah Perdekamp, Urbana Uni 13:40.32

Destiny Williamson, Unity 13:43.17

Kara Fehr, Pr. Central 13:45.60

Mackenzie Murphy, Monticello 13:45.96

Allison Pickett, Hoop. Area 13:53.20

Gabby Dammkoehler, GCMS 13:57.28

Kaitlyn Reedy, Unity 13:57.34

Cora Sowinski, Monticello 13:58.00

100 High Hurdles

Kenli Nettles, ALAH 14.28

Emelia Ness, Monticello 14.82

Hailee Thomas, Danville 15.17

Gracie Jessup, Salt Fork 15.21

Mallory Cyrulik, Clinton 15.46

Capria Brown, Schlarman 15.73

Jaitlyn White, Westville 16.09

Lynae Ward, Danville 16.39

Katelyn Crabb, PBL 16.50

Brynlee Keeran, Salt Fork 16.51

Jenna Mozingo, Blue Ridge 16.62

McKinlee Miller, Tuscola 16.68

Emily Meidel, BHRA 16.73

Kaitlyn Rauch, Clinton 16.82

Cadi Hu, Urbana Uni 16.94

Lyric Griffith, Clinton 17.74

Sylvia Byron, M-S 17.82

Amaya Francom, M-S 17.99

Tess Tyler, R/L 18.09

Anna Eisenmenger, Judah Christian 18.25

Grace Hilton, R/L 18.27

Hannah Swanson, Monticello 18.28

Makayla Kuester, Milford/CP 18.30

Lindsey Songer, Iroquois West 18.50

Angie Chahine, SJ-O 18.60

Emme Pianfetti, Centennial 18.74

Sarah Craig, Schlarman 18.75

Taylor Stillman, Watseka 18.81

Estefany Andrade, Iroquois West 18.83

Rylee Sjuts, SJ-O 18.92

300 Intermediate Hurdles

Kenli Nettles, ALAH 44.08

Emelia Ness, Monticello 44.90

Mallory Cyrulik, Clinton 46.07

Kynzee Boastick, Urbana 46.70

Gracie Jessup, Salt Fork 46.86

Hailee Thomas, Danville 47.66

Capria Brown, Schlarman 48.14

Atleigh Hamilton, SJ-O 49.02

Jenna Mozingo, Blue Ridge 49.40

Lea Schimmer, Tri-County 50.28

Emily Meidel, BHRA 50.49

Emme Pianfetti, Centennial 50.50

Katelyn Crabb, PBL 50.52

Cadi Hu, Urbana Uni 50.52

Amaya Francom, M-S 51.11

Rylee Sjuts, SJ-O 51.13

Livi Wilson, Centennial 51.28

Meike Herbrandt, VG/H 51.43

Ashlyn Lannert, SJ-O 51.54

Emily White, Sullivan 51.67

Zoe Walton, Sullivan 52.15

Amber Kirby, Salt Fork 52.42

Hannah Swanson, Monticello 52.43

Natalie Rhodes, Clinton 52.49

Lynae Ward, Danville 52.56

Evy Atkins, Unity 52.66

Jaitlyn White, Westville 52.79

Lindsey Franz, GRF/C 52.86

Katelyn Allen, Unity 53.49

Abigail Sizemore, GCMS 53.59

AJ Crawford, Ch. Central 53.67

Gracie Bradshaw, PBL 53.55

Stefania Dzhaman, Urbana Uni 53.95

Sylvia Byron, M-S 53.96

Laney Cummings, Tuscola 54.27

Angie Chahine, SJ-O 54.33

Megan Kelley, R/L 54.80

400 Relay

Georgetown-Ridge Farm/Chrisman 48.65

Monticello 49.45

Rantoul 49.54

St. Joseph-Ogden 50.75

Urbana 51.05

Centennial 51.10

Salt Fork 51.34

Paxton-Buckley-Loda 51.38

Tuscola 51.48

Mahomet-Seymour 51.95

Unity 52.05

Danville 52.12

Mlford/Cissna Park 52.17

Urbana University 52.71

ALAH 52.91

Prairie Central 53.31

BHRA 53.69

Clinton 53.73

Champaign Central 53.90

Arcola 53.98

Watseka 54.10

Tri-County 54.32

Ridgeview/Lexington 54.48

Sullivan 54.54

Schlarman 54.59

Hoopeston Area 54.89

Villa Grove/Heritage 54.89

LeRoy 55.04Cerro Gordo/Bement 55.15

Westville 55.75

Oakwood 55.83

Blue Ridge 55.86

Fisher 56.35

Judah Christian 57.42

GCMS 57.91

Argenta-Oreana 59.59

Iroquois West 59.67

800 Relay

Monticello 1:45.05

Danville 1:45.80

Urbana 1:46.74

Rantoul 1:47.22

St. Joseph-Ogden 1:48.54

Paxton-Buckley-Loda 1:49.48

Centennial 1:49.71

Clinton 1:49.74

Milford/Cissna Park 1:51.37

Unity 1:52.15

BHRA 1:52.79

Mahomet-Seymour 1:53.31

Prairie Central 1:53.49

Urbana University 1:53.65

Tuscola 1:55.23

Oakwood 1:55.51

Ridgeview/Lexington 1:55.68

Tri-County 1:55.77

Sullivan 1:55.83

Arcola 1:57.51ALAH 1:57.86

Watseka 1:58.00

Westville 1:59.80

Salt Fork 2:01.45

Cerro Gordo/Bement 2:02.16

Blue Ridge 2:02.54

GCMS 2:03.51

Schlarman 2:03.62

Iroquois West 2:04.69

Judah Christian 2:04.75

Georgetown-Ridge Farm/Chrisman 2:05.31

Argenta-Oreana 2:07.86

Champaign Central 2:09.14

Hoopeston Area 2:11.82

Villa Grove/Heritage 2:16.27

1,600 Relay

Clinton 4:11.91

St. Joseph-Ogden 4:12.58

Georgetown-Ridge Farm/Chrisman 4:16.50

Milford/Cissna Park 4:18.35

Urbana 4:18.53

BHRA 4:19.38

Sullivan 4:21.16

Prairie Central 4:22.48

Monticello 4:22.59

Tuscola 4:23.76

Mahomet-Seymour 4:24.00

Centennial 4:24.30

GCMS 4:27.35

Urbana University 4:28.14

Unity 4:28.66

Ridgeview/Lexington 4:31.45

Rantoul 4:33.15

Westville 4:36.53

Champaign Central 4:39.42

Paxton-Buckley-Loda 4:42.87

Argenta-Oreana 4:43.24

Cerro Gordo/Bement 4:43.48

Blue Ridge 4:44.82

Watseka 4:45.34

ALAH 4:48.01

Salt Fork 4:48.06

LeRoy 4:51.94

Oakwood 4:52.95

Arcola 5:02.83

Iroquois West 5:03.71

Hoopeston Area 5:10.95

Danville 5:34.08

Villa Grove/Heritage 5:38.04

3,200 Relay

Monticello 9:55.41

Unity 9:56.90

St. Joseph-Ogden 10:16.80

GCMS 10.23.11

Mahomet-Seymour 10:24.15

Urbana University 10:29.08

Clinton 10:36.61

Urbana 10:48.13

BHRA 10:57.33

Centennial 10:59.30

Georgetown-Ridge Farm/Chrisman 11:09.03

Tuscola 11:23.48

Champaign Central 11:26.30

Argenta-Oreana 11:34.46

Milford/Cissna Park 11:55.77

LeRoy 11:48.83Watseka 12:08.09

Iroquois West 12:10.33

Blue Ridge 12:12.43

Westville 12:32.42

Cerro Gordo/Bement 12:39.21

Paxton-Buckley-Loda 12:54.48

Villa Grove/Heritage 13:36.12

Salt Fork 13:53.49

High Jump

Kenli Nettles, ALAH 5-6

Diamonasia Taylor, Urbana 5-6

Kaylenn Hunt, Tri-County 5-4

Zoe Walton, Sullivan 5-4

NaKaya Hughes, STM 5-0

Maisy Johnson, PBL 5-0

Brynlee Keeran, Salt Fork 5-0

Kourtney Kincade, Watseka 5-0

Riley Pruser, Clinton 5-0

Carlie Seip, Tuscola 5-0

Trinity Stroisch, CG/B 5-0

Abigail Teske, PBL 5-0

Emily White, Sullivan 5-0

Emma Kinkade, Pr. Central 4-11

Abby Behrens, SJ-O 4-10

Angie Chahine, SJ-O 4-10

Laney Cummings, Tuscola 4-10

Natalie Drury, Sullivan 4-10

Liberty Floyd, VG/H 4-10

Morgan Hollon, A-O 4-10

Sifa Mondika, Centennial 4-10

Maddie Moore, Unity 4-10

Madison Zimmerman, Pr. Central 4-9

Madi Balbach, M-S 4-8

Lily Glazner, Unity 4-8

Grace Hilton, R/L 4-8

Polly Reynolds, Blue Ridge 4-8

Kaitlyn Rauch, Clinton 4-8

Pole Vault

Liliiana Ifft, Pr. Central 12-0

Landis Brandon, Monticello 11-9

Mara Pletcher, M-S 11-3

Cece Abramson, M-S 11-1

Sarah Craig, Schlarman 11-0

Oliva Earl, Clinton 10-3

Emily Graves, PBL 9-7

Jackie Green, Clinton 9-7

Hailee Thomas, Danville 9-6

Grace Schmitz, SJ-O 9-4

Kailey Bell, M-S 9-0

Anna Anderson, Unity 8-6

Payton Beach, GCMS 8-6

Halen Eshleman, Pr. Central 7-6

Lily Weaver, Ch. Central 7-6

Bella Zigler, CG/B 7-6

Grace Hohman, Ch. Central 7-0

Isabella Wallis, Urbana 7-0

Ally Welty-Peachy, Ch. Central 6-7

Isabella Hallden, Fisher 6-6

Hannah Lemay, Tuscola 6-0

Vy Nguyen, Ch. Central 6-0

Eunice Yoon, Ch. Central 6-0

Long Jump

Amiea Wilson, Danville 19-63 / 4

Tanaya Young, Rantoul 18-31 / 2

Daimonasia Taylor, Urbana 17-11

Atleigh Hamilton, SJ-O 17-7

Lexie Fisher, Monticello 17-4

Capria Brown, Schlarman 17-31 / 2

Katelyn Crabb, PBL 17-13 / 4

Sophia Schuler, Pr. Central 17-13 / 4

Alexa Miller, ALAH 16-7

Lakeida Nichols, M-S 16-7

Mya Tinsley, R/L 16-7

Jyana Anderson, Urbana 16-61 / 2

Meike Herbrandt, VG/H 16-6

Riley Pruser, Clinton 16-3

Reagon Gooding, Watseka 16-21 / 2

McKinlee Miller, Tuscola 16-2

Alexis Johnson, PBL 16-11 / 2

Gracie Jessup, Salt Fork 15-113 / 4

Tori Burke, Clinton 15-111 / 2

Jaitlyn White, Westville 15-11

Kaylenn Hunt, Tri-County 15-103 / 4

Lillie Frichtl, PBL 15-93 / 4

Maci Kraft, Unity 15-8

Kenli Nettles, ALAH 15-8

Zoe Ray, Sullivan 15-7

Brynlee Keeran, Salt Fork 15-6

Alyssa Hartman, Unity 15-4

Destiny Pryor, M-S 15-4

Polly Reynolds, Blue Ridge 15-31 / 2

Shaylie Miller, ALAH 15-23 / 4

Sylvia Byron, M-S 15-21 / 2

Lea Schimmer, Tri-County 15-1

Lindsey Franz, GRF/C 15-0

Bella Zigler, CG/B 15-0

Megan Kelley, R/L 14-111 / 2

Clare Strong, Pr. Central 14-103 / 4

Camryn Winterland, R/L 14-103 / 4

Mia Blackwell, Ch. Central 14-101 / 2

Raegan Goodling, Watseka 14-10

Kaitlyn Rauch, Clinton 14-10

Triple Jump

Esther Miller, Sullivan 34-111 / 2

Brynlee Keeran, Salt Fork 34-81 / 4

Lexie Fisher, Monticello 34-71 / 2

Kaylenn Hunt, Tri-County 34-6

McKinlee Miller, Tuscola 34-5

Mia Blackwell, Ch. Central 34-0

Katelyn Crabb, PBL 33-81 / 2

Jenna Albrecht, SJ-O 32-111 / 2

Camryn Winterland, R/L 32-111 / 2

Sylvia Byron, M-S 32-101 / 2

Carlie Seip, Tuscola 32-71 / 2

Riley Pruser, Clinton 32-5

Polly Reynolds, Blue Ridge 32-41 / 2

Alexis Johnson, PBL 31-61 / 2

Riley Brandenburg, CG/B 31-4

Maddie Moore, Unity 31-31 / 2

Hannah Austman, Pr. Central 31-3

Allison Farnsworth, BHRA 31-3

Atleigh Hamilton, SJ-O 31-3

Ryly DuPont-Barlow, Clinton 30-111 / 2

Chartlotte Ebel, Urbana Uni 30-111 / 2

Natalie Rhodes, Clinton 30-10

Karly Cox, Westville 30-53 / 4

Aryn Willard, BHRA 30-51 / 2

Madison Zimmerman, Pr. Central 30-5

Hannah Swanson, Monticello 30-1 / 2

Yunji Nam, Ch. Central 29-10

Mallory Nichols, Sullivan 29-7

Shot Put

Aliyah McDaniel, Unity 44-1

Mye'Joi Williams, Rantoul 42-0

Adriyanna Patterson, GRF/C 41-8

Katelyn Young, Oakwood 41-4

Jasman Severado, Westville 36-21 / 2

Kinzie Parsons, Watseka 35-71 / 2

Claudia Workman, Clinton 35-71 / 2

Lanaeja Carter, Urbana 35-7

Nayanah Dickey, Danville 35-1 / 2

Abi Tapuaiga, Judah Christian 34-41 / 2

Emma Graham, STM 33-111 / 2

Aly Bagwell, Unity 33-91 / 2

Kady Patelski, Clinton 33-7

Olivia Birge, Salt Fork 33-53 / 4

Alaya Bolin, Sullivan 33-5

Ellie Shonkwiler, CG/B 33-4

Claire Retherford, GCMS 32-101 / 4

Laela Zook, Unity 32-9

Karli Dean, Tuscola 32-5

Ella Hopkins, Arcola 32-5

Jayden Standish, R/L 32-5

Hailee McCall-Ochs, M-S 32-11 / 2

Tyra Wingler, ALAH 32-1

Chloe Clark, Monticello 31-11

Sophia Rome, BHRA 31-10

Lexi Kilmartin, LeRoy 31-51 / 2

Payton Vallee, SJ-O 31-2

Inara Perryman, Rantoul 31-0

Jana Ping, Unity 31-0

Kyleah Rogers, Ch. Central 30-9

Kayla Wilson, Monticello 30-9

Lindsey Aden, SJ-O 30-71 / 2

Mac Reeser, Clinton 30-7

Addie Fritz, CG/B 30-61 / 2

Samantha Cade, Hoop. Area 30-6

Ava Vollmer, VG/H 30-5

Mya Tinsley, R/L 30-4

Brooke Robertson, GRF/C 30-31 / 2

Discus

Ashley Aguilera, Iroquois West 127-7

Jayden Standish, R/L 127-5

Lanaeja Carter, Urbana 125-11

Claire Retherford, GCMS 124-10

Olivia Birge, Salt Fork 124-5

Aliyah McDaniel, Unity 121-4

Tyra Wingler, ALAH 120-4

Karli Dean, Tuscola 118-1

Mye'joi Williams, Rantoul 113-8

Nayanah Dickey, Danville 113-1

Peyton Lappin, D-W 112-11

Payton Vallee, SJ-O 112-6

Kinzie Parsons, Watseka 112-2

Chloe Clark, Monticello 110-10

Gracie Cox, Unity 109-0

Renni Fultz, Monticello 108-8

Claudia Workman, Clinton 105-3

Katelyn Lang, Salt Fork 102-1

Jana Ping, Unity 102-1

Annabel Thorstenson, Centennial 101-11

Emmery Kovalcik, A-O 101-10

MaKenna Ecker, PBL 101-4

Emma Graham, STM 101-3

Kayleigh Hall, Monticello 101-3

Adriyanna Patterson, GRF/C 101-1

Brooke Clark, ALAH 100-8

Lexi Alt, Unity 98-4

Isabella Stoddard, Monticello 96-5

Ally Elzy, Sullivan 95-9

Gabi Ainsworth, Tuscola 95-1

Mackynzee Woodard, Westville 93-4

Kayla Wilson, Monticello 92-9

Aly Bagwell, Unity 92-7

Abi Tapuaiga, Judah Christian 90-0

Emma Bogen, Schlarman 89-5

Ashley Eldridge, SJ-O 89-4

Caitlin Thomason, M-S 89-3

Andrea Penrose, M-S 88-10Faith Hardwick, Tuscola 88-6

Kayelyn Young, Oakwood 88-1

Annie Snyder, ALAH 88-0

Ellie Shonkwiler, CG/B 86-8

Hailee McCall-Ochs, M-S 86-0

Note: All times are rounded up unless they are FAT times. If they are FAT times coaches should indicate if they are on the stat sheet. Coaches are encouraged to send their top times/distances either by fax (217) 373-7401 or to tgentle@news-gazette.com by Fridays at noon.

-