2019 baseball, softball and girls' soccer schedules/results

2019 baseball, softball and girls' soccer schedules/results

  • BASEBALL

Arcola
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 13    at Monticello            PPD
March 15    vs. Paris            PPD
March 19    at Central A&M        L 11-1 (6 inn.)    0-1
March 20    at Windsor            4:30 p.m.
March 25    at Marshall            4:30 p.m.
March 27    vs. Cumberland        4:30 p.m.
March 29    vs. Villa Grove/Heritage    4:30 p.m.
April 1        at Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
April 3        at Blue Ridge        4:30 p.m.
April 5        vs. Decatur Lutheran    4:30 p.m.
April 6        vs. Martinsville        10 a.m.
April 10    vs. ALAH            4:30 p.m.
April 12    at Argenta-Oreana        4:30 p.m.
April 15    vs. Okaw Valley        4:30 p.m.
April 17    vs. Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
April 18    at Tri-County            4:30 p.m.
April 19    vs. Blue Ridge        4:30 p.m.
April 22    at Decatur Lutheran        4:30 p.m.
April 23    at Neoga            4:30 p.m.
April 25    at Arthur Okaw Christian    4:30 p.m.
April 26    at ALAH            4:30 p.m.
April 29    vs. Argenta-Oreana        4:30 p.m.
May 1        at Okaw Valley        4:30 p.m.
May 10    at Tuscola            4:30 p.m.

Argenta-Oreana
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 14    vs. Maroa-Forsyth        PPD
March 18    at Tri-Valley            W 3-0            1-0
March 19    vs. Meridian            W 13-4        2-0
March 20    vs. Williamsville        PPD
March 21    vs. Williamsville        4:30 p.m.
March 23    vs. Fisher            11 a.m.
March 25    at Sullivan            4:30 p.m.
March 26    vs. Taylorville            4:30 p.m.
March 28    vs. Unity            4:30 p.m.
April 1        vs. ALAH            4:30 p.m.
April 3        at Okaw Valley        4:30 p.m.
April 8        vs. Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
April 10    at Decatur Lutheran        4:30 p.m.
April 12    vs. Arcola            4:30 p.m.
April 13    vs. LeRoy            10 a.m.
April 15    at Blue Ridge        4:30 p.m.
April 17    at ALAH            4:30 p.m.
April 19    vs. Okaw Valley        4:30 p.m.
April 24    at Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
April 26    vs. Decatur Lutheran    4:30 p.m.
April 29    at Arcola            4:30 p.m.
May 1        vs. Blue Ridge        4:30 p.m.
May 7        at Warrensburg-Latham    4:30 p.m.
May 9        at St. Teresa            4:30 p.m.
May 11    at Clinton            10 a.m.

Armstrong-Potomac
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 13    at Blue Ridge        L 5-3            0-1
March 14    at St. Joseph-Ogden    L 23-0 (4 inn.)    0-2
March 18    vs. Judah Christian        L 5-2 (9 inn.)        0-3
March 19    vs. Villa Grove/Heritage    L 11-0 (5 inn.)    0-4
March 27    at Fisher            4:30 p.m.
March 29    vs. Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 2        vs. Cissna Park        4:30 p.m.
April 3        vs. Westville            4:30 p.m.
April 4        vs. LeRoy            4:30 p.m.
April 5        at Salt Fork            4:30 p.m.
April 8        at BHRA            4:30 p.m.
April 10    vs. Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 12    at Oakwood            4:30 p.m.
April 15    vs. Milford            4:30 p.m.
April 16    at Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 17    at Schlarman            4:30 p.m.
April 18    vs. Rantoul            4:30 p.m.
April 22    vs. Cissna Park        4:30 p.m.
April 24    at Westville            4:30 p.m.
April 26    vs. Salt Fork            4:30 p.m.
April 29    vs. BHRA            4:30 p.m.
May 1        at Georgetown-RF        4:30 p.m.
May 2        vs. Judah Christian        4:30 p.m.
May 3        vs. Oakwood            4:30 p.m.
May 6        at Milford            4:30 p.m.
May 8        vs. Schlarman        4:30 p.m.

Arthur-Lovington-Atwood-Hammond
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 12    at Cumberland        PPD
March 13    at Tuscola            PPD
March 15    vs. Monticello        L 6-0            0-1
March 16    vs. Midland*            W 8-6            1-1
March 16    vs. Mendota*            L 4-0            1-2
March 19    vs. Monticello        L 4-3            1-3
March 20    at St. Teresa            PPD
March 22    at Central A&M        4:30 p.m.
March 25    vs. Shelbyville        4:30 p.m.
March 27    vs. Tri-County        4:30 p.m.
March 30    vs. Neoga            10 a.m.
April 1        at Argenta-Oreana        4:30 p.m.
April 3        vs. Decatur Lutheran    4:30 p.m.
April 5        at Okaw Valley        4:30 p.m.
April 8        vs. Blue Ridge        4:30 p.m.
April 10    at Arcola            4:30 p.m.
April 15    vs. Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
April 17    vs. Argenta-Oreana        4:30 p.m.
April 19    at Decatur Lutheran        4:30 p.m.
April 22    vs. Okaw Valley        4:30 p.m.
April 24    at Blue Ridge        4:30 p.m.
April 26    vs. Arcola            4:30 p.m.
April 30    at Marshall            4:30 p.m.
May 1        at Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
May 2        at Windsor/Stew-Stras    4:30 p.m.
May 3        vs. Argenta-Oreana        4:30 p.m.
May 6        vs. Meridian            4:30 p.m.
May 7        vs. Sullivan            4:30 p.m.
May 9        at Villa Grove/Heritage    4:30 p.m.
*at Jacksonville

Arthur Okaw Christian
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 23    at Calumet Christian    1 p.m.
March 25    at Judah Christian        4:30 p.m.
March 26    vs. Decatur Lutheran    4:30 p.m.
March 28    at St. Thomas More        4:30 p.m.
March 29    at ALAH            4:30 p.m.
April 2        vs. Judah Christian        4:30 p.m.
April 6        at Meridian            Noon
April 6        vs. Pana*            2 p.m.
April 9        at Blue Ridge        4:30 p.m.
April 11    vs. Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
April 13    vs. Crossroads Christian    11 a.m. (DH)
April 18    vs. Villa Grove/Heritage    4:30 p.m.
April 23    at Kankakee Trinity        4:30 p.m. (DH)
April 25    vs. Arcola            4:30 p.m.
April 26    vs. Hammond Baptist    TBA (DH)
April 27    at Kankakee Grace        11 a.m. (DH)
April 30    at Decatur Lutheran        4:30 p.m.
May 3        at Morrisonville        4:30 p.m.
May 4        vs. Families of Faith        Noon (DH)
May 7        ICC Tournament        TBA
May 10    ICC Tournament        TBA
May 11    ICC Tournament        TBA
*At Meridian

Bismarck-Henning/Rossville-Alvin
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    at Champaign Central    L 3-1            0-1
March 12    vs. St. Thomas More    W 7-1            1-1
March 13    vs. Fisher            W 4-0            2-1
March 15    at Danville            PPD
March 20    vs. St. Joseph-Ogden    PPD
March 22    vs. Villa Grove/Heritage    4:30 p.m.
March 23    at Watseka            10 a.m.
March 25    vs. Unity            4:30 p.m.
March 28    vs. Judah Christian        4:30 p.m.
March 30    at Cissna Park        10 a.m.
April 1        vs. Schlarman        4:30 p.m.
April 3        vs. Milford            4:30 p.m.
April 4        at Seeger (Ind.)        4 p.m.
April 5        at Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 8        vs. Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 11    at Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 12    at Salt Fork            4:30 p.m.
April 15    at Oakwood            4:30 p.m.
April 17    vs. Westville            4:30 p.m.
April 19    vs. PBL            4:30 p.m.
April 22    at Schlarman            4:30 p.m.
April 24    at Milford            4:30 p.m.
April 26    vs. Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 29    at Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 30    vs. Hoopeston Area        4:30 p.m.
May 2        at PBL            4:30 p.m.
May 3        vs. Salt Fork            4:30 p.m.
May 6        vs. Oakwood            4:30 p.m.
May 8        at Westville            4:30 p.m.

Blue Ridge
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 13    vs. Armstrong-Potomac    W 5-3            1-0
March 14    vs. Iroquois West        W 8-3 (4 inn.)    2-0
March 15    vs. Westville            PPD
March 16    vs. Hoopeston Area        PPD
March 19    vs. Heyworth            L 13-3 (6 inn.)    2-1
March 20    vs. Tuscola            PPD
March 22    vs. Mt. Pulaski        4:30 p.m.
March 25    vs. Warrensburg-Latham    4:30 p.m.
March 30    vs. Villa Grove/Heritage    11 a.m.
April 1        at Decatur Lutheran        4:30 p.m.
April 2        vs. LeRoy            4:30 p.m.
April 3        vs. Arcola            4:30 p.m.
April 5        vs. Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
April 6        at Georgetown-RF        10 a.m.
April 9        vs. Arthur Okaw Christian    4:30 p.m.
April 12    at Okaw Valley        4:30 p.m.
April 15    vs. Argenta-Oreana        4:30 p.m.
April 16    vs. Judah Christian        4:30 p.m.
April 17    vs. Decatur Lutheran    4:30 p.m.
April 18    vs. Cornerstone        4:30 p.m.
April 19    at Arcola            4:30 p.m.
April 22    at Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
April 24    vs. ALAH            4:30 p.m.
April 25    at Hartsburg-Emden    4:30 p.m.
April 27    at Tri-Valley            10 a.m.
April 29    vs. Okaw Valley        4:30 p.m.
April 30    at Ridgeview            4:30 p.m.
May 1        at Argenta-Oreana        4:30 p.m.
May 3        vs. Lexington            4:30 p.m.
May 6        at Fisher            4:30 p.m.
May 7        vs. GCMS            4:30 p.m.
May 10    at Midland            4:30 p.m.

Centennial
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 14    at North Clay            PPD
March 18    vs. Lyndhurst (N.J.)*    W 16-15        1-0
March 19    vs. Eureka (Mo.)*        PPD
March 20    vs. Iona Prep*        L 12-0            1-1
March 20    vs. Eureka (Mo.)*        L 5-1            1-2
March 21    Florida Spring Break Trip*    TBA
March 27    at St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
April 1        at Rantoul            4:30 p.m.
April 2        at Mt. Zion            4:30 p.m.
April 3        vs. Charleston        4:30 p.m.
April 6        at Peoria            10 a.m.
April 8        vs. Clinton            4:30 p.m.
April 9        at Urbana            4:30 p.m.
April 11    vs. Urbana            4:30 p.m.
April 12    vs. St. Anthony        4:30 p.m.
April 13    vs. Peoria Notre Dame    10 a.m. (DH)
April 16    at Danville            4:30 p.m.
April 18    vs. Danville            4:30 p.m.
April 20    vs. Normal Community    10 a.m. (DH)
April 22    at Lincoln            4:30 p.m.
April 23    at Champaign Central    4:30 p.m.
April 25    vs. Champaign Central    4:30 p.m.
April 27    at Normal West        10 a.m. (DH)
April 29    at Mahomet-Seymour    5 p.m.
May 3        at Mattoon            4:30 p.m.
May 4        vs. Peoria Richwoods    10 a.m. (DH)
May 7        vs. Bloomington        4:30 p.m.
May 9        at Bloomington        4:30 p.m.
May 17    Charger Round Robin+    TBA
May 18    Charger Round Robin+    TBA
*Florida Spring Break Trip
+Charger Round Robin, at Centennial

Cerro Gordo/Bement
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    vs. Decatur MacArthur    PPD.
March 16    at Sullivan            PPD
March 18    at Warrensburg-Latham    L 6-2            0-1
March 22    vs. Tuscola            4:30 p.m.
March 28    at Judah Christian        4:30 p.m.
April 1        vs. Arcola            4:30 p.m.
April 5        at Blue Ridge        4:30 p.m.
April 6        Windsor Tournament    11:15 a.m.
April 8        at Argenta-Oreana        4:30 p.m.
April 9        at Mt. Pulaski        4:30 p.m.
April 10    vs. Okaw Valley        4:30 p.m.
April 11    at Arthur Okaw Christian    4:30 p.m.
April 12    vs. Decatur Lutheran    4:30 p.m.
April 15    at ALAH            4:30 p.m.
April 17    at Arcola            4:30 p.m.
April 20    vs. St. Teresa        10 a.m.
April 22    vs. Blue Ridge        4:30 p.m.
April 23    at Fisher            4:30 p.m.
April 24    vs. Argenta-Oreana        4:30 p.m.
April 26    at Okaw Valley        4:30 p.m.
April 29    at Decatur Lutheran        4:30 p.m.
May 1        vs. ALAH            4:30 p.m.
May 2        at LeRoy            4:30 p.m.
May 7        vs. Meridian            4:30 p.m.
May 8        at Villa Grove/Heritage    4:30 p.m.

Champaign Central
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    vs. BHRA            W 3-1            1-0
March 13    at Kankakee            PPD
March 14    vs. Freeburg*        W 18-12        2-0
March 17    vs. Avant Garde (Fla.)^    L 5-2            2-1
March 18    vs. Viera (Fla.)^        W 11-8        3-1
March 20    vs. Avant Garde (Fla.)^    PPD
March 21    vs. Legacy (Fla.)^        TBA
March 21    vs. Stewartville (Minn.)^    TBA
March 25    at Tuscola            4:30 p.m.
March 26    at Hoopeston Area        4:30 p.m.
March 27    at Monticello            4:30 p.m.
March 30    at Murphysboro        Noon
March 31    at Louisville (Ky.) Ballard    2 p.m.
April 2        at Marshall            4:30 p.m.
April 6        vs. Normal Community    10 a.m. (DH)
April 9        vs. Danville            4:30 p.m.
April 10    at Mt. Zion            4:15 p.m.
April 11    at Danville            4:30 p.m.
April 13    at Normal West        10 a.m.
April 16    at Bloomington        4:30 p.m.
April 18    vs. Bloomington        4:30 p.m.
April 20    vs. Peoria Notre Dame    10 a.m. (DH)
April 23    vs. Centennial        4:30 p.m.
April 25    at Centennial            4:30 p.m.
April 27    vs. Peoria Richwoods    10 a.m. (DH)
April 29    vs. Lincoln            4:30 p.m.
April 30    at Urbana            4:30 p.m.
May 2        vs. Urbana            4:30 p.m.
May 6        at Mattoon            4:30 p.m.
May 11    at Peoria            10 a.m.
May 13    at Charleston            4:30 p.m.
May 17    Charlie Due Tournament+    4 p.m.
May 18    Charlie Due Tournament+    9 a.m.
*Metro East Kickoff Classic, at Edwardsville
^Florida Spring Break Trip
+Charlie Due Tournament, at Champaign

Cissna Park
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 12    at Schlarman            PPD
March 18    at Fisher            W 3-2            1-0
March 20    vs. Milford            PPD
March 22    at St. Anne            4:30 p.m.
March 23    vs. GCMS            10 a.m.
March 26    vs. Dwight            4:30 p.m.
March 28    at Dwight            4:30 p.m.
March 30    vs. BHRA            10 a.m.
April 1        vs. Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 2        at Momence            4:30 p.m.
April 4        vs. Cissna Park        4:30 p.m.
April 6        at Ridgeview            10 a.m.
April 8        at Watseka            4:30 p.m.
April 9        vs. Iroquois West        4:30 p.m.
April 10    at Milford            4:30 p.m.
April 11    at Iroquois West        4:30 p.m.
April 15    vs. Watseka            4:30 p.m.
April 16    at PBL            4:30 p.m.
April 18    vs. PBL            4:30 p.m.
April 20    vs. Hoopeston Area        10 a.m.
April 22    at Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 23    vs. Clifton Central        4:30 p.m.
April 25    at Clifton Central        4:30 p.m.
April 26    at Kankakee Trinity        4:30 p.m.
May 4        vs. South Newton (Ind.)    10 a.m.
May 6        vs. Donovan            4:30 p.m.
May 9        at Judah Christian        4:30 p.m.
May 11    vs. Schlarman        10 a.m.

Clinton
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 14    vs. Midwest Central        PPD
March 16    at Heyworth            PPD
March 19    at Mahomet-Seymour    L 9-3            0-1
March 23    vs. Ridgeview         11 a.m. (DH)
March 26    vs. Tuscola            4:30 p.m.
March 28    at Central A&M        4:30 p.m.
March 30    vs. Okaw Valley        9 a.m.
March 30    vs. St. Thomas More    11 a.m.
April 2        vs. St. Teresa        4:30 p.m.
April 4        at Sullivan            4:30 p.m.
April 8        at Centennial            4:30 p.m.
April 9        at Shelbyville            4:30 p.m.
April 12    vs. Warrensburg-Latham    4:30 p.m.
April 15    at Meridian            4:30 p.m.
April 17    at Tuscola            4:30 p.m.
April 19    vs. Central A&M        4:30 p.m.
April 22    at St. Teresa            4:30 p.m.
April 24    vs. Sullivan            4:30 p.m.
April 26    vs. Shelbyville        4:30 p.m.
April 27    vs. Olympia*            TBA
April 30    at Warrensburg-Latham    4:30 p.m.
May 2        vs. Meridian            4:30 p.m.
May 7        at Maroa-Forsyth        4:30 p.m.
May 8        vs. Monticello        4:30 p.m.
May 11    vs. Argenta-Oreana        10 a.m.
May 13    vs. Rantoul            4:30 p.m.
May 15    vs. Paris+            4:30 p.m.
May 18    at Taylorville            10 a.m.
*Corn Crib, at Normal
+Millikin University, at Decatur

Danville
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 15    vs. BHRA            PPD
March 16    at Mattoon            PPD
March 18    vs. Mahomet-Seymour    L 10-2            0-1
March 26    at Rantoul            4:30 p.m.
March 28    vs. Salt Fork            4:30 p.m.
April 1        at Paris            4:30 p.m.
April 5        vs. Covington (Ind.)        4:30 p.m.
April 6        vs. Peoria Richwoods    10 a.m. (DH)
April 9        at Champaign Central    4:30 p.m.
April 11    vs. Champaign Central    4:30 p.m.
April 13    at Normal Community    10 a.m. (DH)
April 16    vs. Centennial        4:30 p.m.
April 18    at Centennial            4:30 p.m.
April 30    vs. Bloomington        4:30 p.m.
May 2        at Bloomington        4:30 p.m.
May 4        at Peoria Notre Dame    10 a.m.
May 4        at Peoria            1 p.m.
May 6        vs. St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
May 7        at Urbana            4:30 p.m.
May 9        vs. Urbana            4:30 p.m.
May 11    vs. Normal West        10 a.m. (DH)
May 14    at Mt. Zion            4:30 p.m.
May 16    at Terre Haute (Ind.) South    5:30 p.m.

Fisher
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 13    at BHRA            L 4-0            0-1
March 15    at Rantoul            PPD
March 18    vs. Cissna Park        L 3-2            0-2
March 20    vs. Oakwood            PPD
March 22    at PBL            4:30 p.m.
March 23    at Argenta-Oreana        11 a.m.
March 26    at Unity            4:30 p.m.
March 27    vs. Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 1        at GCMS            4:30 p.m.
April 2        at Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 5        vs. El Paso-Gridley        4:30 p.m.
April 8        at Iroquois West        4:30 p.m.
April 10    at Tri-Valley            4:30 p.m.
April 11    vs. Villa Grove/Heritage    4:30 p.m.
April 12    at LeRoy            4:30 p.m.
April 15    vs. Lexington            4:30 p.m.
April 17    vs. Heyworth            4:30 p.m.
April 19    at Deer Creek-Mackinaw    4:30 p.m.
April 22    vs. Eureka            4:30 p.m.
April 23    vs. Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
April 24    at Ridgeview            4:30 p.m.
April 26    vs. Fieldcrest            4:30 p.m.
April 29    at Tremont            4:30 p.m.
April 30    at St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
May 1        at St. Thomas More        4:30 p.m.
May 6        vs. Blue Ridge        4:30 p.m.
May 10    HOIC Tournament*        TBA
May 11    HOIC Tournament*        TBA
*HOIC Tournament

Georgetown-Ridge Farm
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 14    at St. Thomas More        PPD
March 16    at Tri-Valley            PPD
March 25    vs. Paris            4:30 p.m.
March 29    at Salt Fork            4:30 p.m.
March 30    vs. Childton (Wis.)        10 a.m. (DH)
April 1        at Westville            4:30 p.m.
April 3        vs. Schlarman        4:30 p.m.
April 4        at Villa Grove/Heritage    4:30 p.m.
April 5        vs. BHRA            4:30 p.m.
April 6        vs. Blue Ridge        10 a.m. (DH)
April 8        at Milford            4:30 p.m.
April 10    at Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 11    vs. Tuscola            4:30 p.m.
April 12    vs. Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 13    at Tri-County            10 a.m. (DH)
April 17    vs. Oakwood            4:30 p.m.
April 19    vs. Salt Fork            4:30 p.m.
April 22    vs. Westville            4:30 p.m.
April 24    at Schlarman            4:30 p.m.
April 26    at BHRA            4:30 p.m.
April 29    vs. Milford            4:30 p.m.
May 1        vs. Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
May 2        at Paris            4:30 p.m.
May 3        at Hoopeston Area        4:30 p.m.
May 4        vs. North Vermillion (Ind.)    9 a.m. (DH)
May 7        at Judah Christian        4:30 p.m.
May 8        at Oakwood            4:30 p.m.
May 10    at Rantoul            4:30 p.m.

Gibson City-Melvin-Sibley
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 12    at Bloomington CC        PPD
March 14    vs. Ridgeview        PPD
March 15    vs. Maroa-Forsyth        PPD
March 18    at Hoopeston Area        W 10-0 (6 inn.)    1-0
March 20    vs. Clifton Central        PPD
March 23    at Cissna Park        10 a.m.
March 26    vs. Waukegan        10 a.m.
March 29    vs. Monticello        4:30 p.m.
March 30    vs. Tuscola            10 a.m.
March 30    vs. Prairie Central        2 p.m.
April 1        vs. Fisher            4:30 p.m.
April 3        vs. Tremont            4:30 p.m.
April 5        at LeRoy            4:30 p.m.
April 6        vs. Watseka            10 a.m.
April 10    at Lexington            4:30 p.m.
April 11    at Westville            4:30 p.m.
April 12    vs. El Paso-Gridley        4:30 p.m.
April 15    vs. Ridgeview        4:30 p.m.
April 16    at Prairie Central        4:30 p.m.
April 17    at Eureka            4:30 p.m.
April 19    at Fieldcrest            4:30 p.m.
April 22    at Heyworth            4:30 p.m.
April 23    vs. St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
April 24    vs. Rantoul            4:30 p.m.
April 26    vs. Tri-Valley            4:30 p.m.
April 29    vs. Deer Creek-Mackinaw    4:30 p.m.
May 1        at Dwight            4:30 p.m.
May 3        vs. Heyworth            4:30 p.m.
May 6        vs. PBL            4:30 p.m.
May 7        at Blue Ridge        4:30 p.m.
May 8        vs. Kankakee        4:30 p.m.

Hoopeston Area
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 14    vs. PBL            PPD
March 15    vs. Mendon Unity*        L 7-2            0-1
March 15    vs. Princeville*        L 11-1            0-2
March 16    at Blue Ridge        PPD
March 18    vs. GCMS            L 10-0 (6 inn.)    0-3
March 19    at Paris            W 2-0            1-3
March 21    at Rantoul            4:30 p.m.
March 23    at Herscher            11 a.m.
March 26    vs. Champaign Central    4:30 p.m.
March 28    vs. Beecher            4:30 p.m.
March 29    at Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
March 30    vs. Watseka            10 a.m.
April 1        vs. Oakwood            4:30 p.m.
April 2        vs. Fisher            4:30 p.m.
April 4        vs. Donovan            4:30 p.m.
April 5        vs. Westville            4:30 p.m.
April 6        Tri-Valley Triangular+    TBA
April 8        at Schlarman            4:30 p.m.
April 9        vs. Prairie Central        4:30 p.m.
April 11    vs. BHRA            4:30 p.m.
April 12    at Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 13    vs. Unity            10 a.m.
April 15    vs. Salt Fork            4:30 p.m.
April 16    vs. Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 18    vs. Milford            4:30 p.m.
April 20    at Cissna Park        4:30 p.m.
April 22    at Oakwood            4:30 p.m.
April 23    at St. Anne            4:30 p.m.
April 26    at Westville            4:30 p.m.
April 29    vs. Schlarman        4:30 p.m.
April 30    at BHRA            4:30 p.m.
May 3        vs. Georgetown-RF        4:30 p.m.
May 6        at Salt Fork            4:30 p.m.
May 7        vs. North Vermillion (Ind.)    4:30 p.m.
May 9        at Milford            4:30 p.m.
*At Lenz Field, Jacksonville
+At Downs

Iroquois West
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 12    vs. Donovan            PPD.
March 14    at Blue Ridge        L 8-3 (4 inn.)        0-1
March 18    vs. Milford            PPD
March 21    vs. Trinity            PPD
March 22    vs. Illinois Lutheran        PPD
March 26    vs. Momence            4:30 p.m.
March 28    at Momence            4:30 p.m.
April 1        at Gardner-SW        4:30 p.m.
April 2        at Clifton Central        4:30 p.m.
April 4        vs. Clifton Central        4:30 p.m.
April 5        vs. Prairie Central        4:30 p.m.
April 8        vs. Fisher            4:30 p.m.
April 9        at Cissna Park        4:30 p.m.
April 11    vs. Cissna Park        4:30 p.m.
April 12    at Trinity            4:30 p.m.
April 15    at Kankakee            4:30 p.m.
April 16    at Illinois Lutheran        4:30 p.m.
April 19    vs. Ridgeview        4:30 p.m.
April 23    vs. Watseka            4:30 p.m.
April 25    at Watseka            4:30 p.m.
April 26    at St. Anne            4:30 p.m.
April 30    at PBL            4:30 p.m.
May 2        vs. PBL            4:30 p.m.
May 3        at Grace Christian        4:30 p.m.
May 7        at Dwight            4:30 p.m.
May 9        vs. Dwight            4:30 p.m.
May 11    vs. South Newton (Ind.)    10 a.m.

Judah Christian
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 12    vs. Decatur Lutheran    PPD
March 14    at Westville            PPD
March 18    at Armstrong-Potomac    W 5-2 (9 inn.)        1-0
March 25    vs. Arthur Okaw Christian    4:30 p.m.
March 26    vs. Villa Grove/Heritage    4:30 p.m.
March 28    vs. Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
April 2        at Arthur Okaw Christian    4:30 p.m.
April 4        at ALAH            4:30 p.m.
April 9        vs. St. Thomas More    4:30 p.m.
April 11    at Cornerstone        4:30 p.m.
April 16    at Blue Ridge        4:30 p.m.
April 23    vs. Schlarman        4:30 p.m.
April 25    at Ridgeview            4:30 p.m.
April 30    at Mt. Pulaski        4:30 p.m.
May 2        vs. Springfield Lanphier    4:30 p.m.
May 4        Panther Invitational*        9 a.m.
May 7        vs. Georgetown-RF        4:30 p.m.
May 9        at Cissna Park        4:30 p.m.
*Panther Invitational, at LeRoy

LeRoy
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    vs. Monticello        PPD.
March 15    at Unity            PPD
March 16    at Westville            W 12-2, W 19-4    2-0
March 18    at Salt Fork            L 6-5            2-1
March 20    at Unity            PPD
March 22    at Meridian            4:30 p.m.
March 27    vs. Flanagan-Cornell    4:30 p.m.
March 30    vs. Illini Central        10 a.m.
March 30    vs. Decatur Lutheran    Noon
April 1        at Tremont            4:30 p.m.
April 2        at Blue Ridge        4:30 p.m.
April 3        at El Paso-Gridley        4:30 p.m.
April 4        at Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 5        vs. GCMS            4:30 p.m.
April 8        vs. Heyworth            4:30 p.m.
April 10    at Ridgeview            4:30 p.m.
April 12    vs. Fisher            4:30 p.m.
April 13    at Argenta-Oreana        10 a.m.
April 15    vs. Roanoke-Benson    4:30 p.m.
April 16    at Hartsburg-Emden    4:30 p.m.
April 17    at Maroa-Forsyth        4:30 p.m.
April 19    vs. Tri-Valley            4:30 p.m.
April 22    vs. Deer Creek-Mackinaw    4:30 p.m.
April 24    at Lexington            4:30 p.m.
April 25    at Mt. Pulaski        4:30 p.m.
April 26    vs. Eureka            4:30 p.m.
April 27    Michael Collins Invite*    TBA
April 29    at Fieldcrest            4:30 p.m.
May 2        at Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
May 4        Panther Invitational+    9 a.m.
May 7        vs. Cissna Park        4:30 p.m.
May 8        vs. Okaw Valley        4:30 p.m.
May 11    HOIC Festival^        TBA
*At Corn Crib, Normal
+Panther Invitational, at LeRoy
^HOIC Festival

Mahomet-Seymour
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 13    vs. Oakwood            PPD
March 15    vs. Warrensburg-Latham    PPD
March 16    vs. St. Bede            PPD
March 18    at Danville            W 10-2        1-0
March 19    vs. Clinton            W 9-3            2-0
March 23    vs. Urbana            11 a.m. (DH)
March 25    vs. Teutopolis        5 p.m.
March 26    at Olympia            4:30 p.m.
March 30    at Lincoln            11 a.m. (DH)
April 1        at St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
April 6        vs. Effingham        11 a.m. (DH)
April 9        at Bloomington CC        5 p.m.
April 13    at Mt. Zion            11 a.m. (DH)
April 17    at St. Bede            5 p.m.
April 20    vs. Taylorville            11 a.m. (DH)
April 26    vs. Rochester        5 p.m.
April 29    vs. Centennial        5 p.m.
May 2        at St. Anthony        5 p.m.
May 4        vs. Mattoon            11 a.m. (DH)
May 6        vs. Prairie Central        5 p.m.
May 7        vs. St. Thomas More    7 p.m.
May 9        vs. Tri-Valley            5 p.m.
May 11    at Charleston            11 a.m. (DH)
May 13    vs. Normal Community    5 p.m.
May 16    vs. Bloomington        5 p.m.
May 17    Charlie Due Tournament*    TBA
May 18    Charlie Due Tournament*    TBA
*Charlie Due Tournament, at Champaign Central

Milford
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    vs. Watseka            PPD.
March 18    at Iroquois West        PPD
March 19    at Clifton Central        PPD
March 20    at Cissna Park        PPD
March 25    vs. PBL            4:30 p.m.
March 26    at St. Anne            4:30 p.m.
March 29    vs. Westville            4:30 p.m.
April 1        vs. Salt Fork            4:30 p.m.
April 2        at South Newton (Ind.)    4:30 p.m.
April 3        at BHRA            4:30 p.m.
April 5        at Oakwood            4:30 p.m.
April 8        vs. Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 10    vs. Cissna Park        4:30 p.m.
April 12    vs. Schlarman        4:30 p.m.
April 15    at Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 18    at Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 19    at Westville            4:30 p.m.
April 20    at Watseka            10 a.m.
April 22    at Salt Fork            4:30 p.m.
April 24    vs. BHRA            4:30 p.m.
April 25    vs. Oakwood            4:30 p.m.
April 29    at Georgetown-RF        4:30 p.m.
May 3        at Schlarman            4:30 p.m.
May 6        vs. Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
May 7        vs. Illinois Lutheran        4:30 p.m.
May 9        vs. Hoopeston Area        4:30 p.m.

Monticello
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    at LeRoy            PPD.
March 13    vs. Arcola            PPD
March 15    at Anna-Jonesboro        PPD
March 15    vs. ALAH            W 6-0            1-0
March 16    vs. Carterville*        W 7-5            2-0
March 16    vs. Murphysboro*        L 10-9            2-1
March 18    vs. Villa Grove/Heritage    W 9-0            3-1
March 19    at ALAH            W 4-3            4-1
March 21    vs. Oakwood            PPD
March 22    at Westville            4:30 p.m.
March 25    at Lincoln            4:30 p.m.
March 27    vs. Champaign Central    4:30 p.m.
March 29    at GCMS            4:30 p.m.
April 1        at PBL            4:30 p.m.
April 4        vs. Olympia            4:30 p.m.
April 5        at St. Teresa            4:30 p.m.
April 6        vs. Chillicothe IVC        10 a.m.
April 9        at Mattoon            4:30 p.m.
April 11    at St. Thomas More        4:30 p.m.
April 15    vs. Rantoul            4:30 p.m.
April 16    at Maroa-Forsyth        4:30 p.m.
April 18    at Bloomington CC        4:30 p.m.
April 22    vs. Unity            4:30 p.m.
April 24    vs. Tri-Valley            4:30 p.m.
April 25    at Pontiac            4:30 p.m.
April 27    vs. Herscher+        11 a.m.
April 29    vs. Prairie Central        4:30 p.m.
May 2        at St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
May 3        vs. Warrensburg-Latham    4:30 p.m.
May 6        vs. Urbana            4:30 p.m.
May 8        at Clinton            4:30 p.m.
May 10    vs. Mt. Zion            4:30 p.m.
*At Rent One Park, Marion
+Michael Collins Invite, at Corn Crib, Normal

Oakwood
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 13    at Mahomet-Seymour    PPD
March 18    at Unity            L 4-0            0-1
March 19    at Urbana            W 6-2            1-1
March 20    at Fisher            PPD
March 21    at Monticello            PPD
March 23    vs. Tuscola            10 a.m.
March 26    vs. PBL            4:30 p.m.
March 27    vs. Marshall            4:30 p.m.
March 28    at Villa Grove/Heritage    4:30 p.m.
March 29    at Schlarman            4:30 p.m.
April 1        at Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 3        vs. Salt Fork            4:30 p.m.
April 5        vs. Milford            4:30 p.m.
April 6        at St. Thomas More        10 a.m.
April 9        vs. Schlarman        4:30 p.m.
April 10    at Westville            4:30 p.m.
April 12    vs. Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 13    at Attica (Ind.)        10 a.m. (DH)
April 15    vs. BHRA            4:30 p.m.
April 16    at St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
April 17    at Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 18    vs. Seeger (Ind.)        4:15 p.m.
April 22    vs. Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 23    vs. North Vermillion (Ind.)    4 p.m.
April 24    at Salt Fork            4:30 p.m.
April 25    at Milford            4:30 p.m.
April 27    at Paris            10 a.m. (DH)
May 1        vs. Westville            4:30 p.m.
May 2        vs. Tri-County        4:30 p.m.
May 3        at Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
May 6        at BHRA            4:30 p.m.
May 8        vs. Georgetown-RF        4:30 p.m.

Paxton-Buckley-Loda
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 14    at Hoopeston Area        PPD
March 15    at Ridgeview            PPD
March 19    vs. Prairie Central        L 4-2            0-1
March 21    at Tri-Valley            4:30 p.m.
March 22    vs. Ottawa Marquette    4:30 p.m.
March 25    at Milford            4:30 p.m.
March 26    at Oakwood            4:30 p.m.
March 30    at Dwight            11 a.m. (DH)
April 1        vs. Monticello        4:30 p.m.
April 2        at Watseka            4:30 p.m.
April 4        vs. Watseka            4:30 p.m.
April 9        vs. Momence            4:30 p.m.
April 11    at Momence            4:30 p.m.
April 12    at St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
April 13    vs. Tremont*            10 a.m.
April 13    vs. Manteno*            Noon
April 16    vs. Cissna Park        4:30 p.m.
April 18    at Cissna Park        4:30 p.m.
April 19    vs. BHRA            4:30 p.m.
April 22    vs. Rantoul            4:30 p.m.
April 25    at St. Thomas More        4:30 p.m.
April 30    vs. Iroquois West        4:30 p.m.
May 2        at Iroquois West        4:30 p.m.
May 3        vs. Unity            4:30 p.m.
May 4        vs. Bloomington CC        10 a.m. (DH)
May 6        at GCMS            4:30 p.m.
May 7        at Clifton Central        4:30 p.m.
May 9        vs. Clifton Central        4:30 p.m.
May 11    vs. Herscher            10 a.m.
*At Kankakee

Prairie Central
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 12    vs. Watseka            PPD
March 15    at Wilmington        PPD
March 19    at PBL            W 4-2            1-0
March 22    at Lexington            4:30 p.m.
March 23    vs. Havana            10 a.m.
March 23    vs. Tremont            Noon
March 25    at Coal City            4:30 p.m.
March 26    at Metamora            4:30 p.m.
March 27    vs. Manteno            2 p.m.
March 28    at Reed-Custer        4:30 p.m.
March 30    at GCMS            10 a.m.
March 30    vs. Tuscola*            Noon
April 2        at Lincoln            4:30 p.m.
April 4        at Rantoul            4:30 p.m.
April 5        at Iroquois West        4:30 p.m.
April 8        vs. Bloomington CC        4:30 p.m.
April 9        at Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 11    at Unity            4:30 p.m.
April 13    at Herscher            11 a.m. (DH)
April 15    vs. Pontiac            4:30 p.m.
April 16    vs. Gardner-SW        4:30 p.m.
April 18    at Chillicothe IVC        4:30 p.m.
April 20    vs. Streator             10 a.m. (DH)
April 23    at St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
April 25    vs. Olympia            4:30 p.m.
April 26    vs. El Paso-Gridley        4:30 p.m.
April 29    at Monticello            4:30 p.m.
May 2        vs. St. Thomas More    4:30 p.m.
May 3        at Fieldcrest            4:30 p.m.
May 4        at Morton            10 a.m.
May 4        vs. Chillicothe IVC+        Noon
May 6        at Mahomet-Seymour    4:30 p.m.
May 7        vs. Tri-Valley            4:30 p.m.
May 10    at Eureka            4:30 p.m.
*At Gibson City
+At Morton

Rantoul
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 14    vs. Bloomington        PPD
March 15    vs. Fisher            PPD
March 19    vs. Schlarman        W 13-8        1-0
March 21    vs. Hoopeston Area        4:30 p.m.
March 22    vs. Decatur Eisenhower    4:30 p.m.
March 25    at Deschler (Ala.)        4:30 p.m.
March 26    at Eufaula (Ala.)        11:30 a.m.
March 26    at Homewood (Ala.)        2 p.m.
March 27    at Chilton County (Ala.)    7 p.m.
March 30    at Urbana            10 a.m.
March 30    vs. Westville*            Noon
April 1        vs. Centennial        4:30 p.m.
April 4        vs. Prairie Central        4:30 p.m.
April 5        Tuscola Showcase+        TBA
April 6        Tuscola Showcase+        TBA
April 8        at St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
April 10    vs. Charleston        4:30 p.m.
April 11    vs. Olympia            4:30 p.m.
April 15    at Monticello            4:30 p.m.
April 16    vs. St. Thomas More    4:30 p.m.
April 22    at PBL            4:30 p.m.
April 24    at GCMS            4:30 p.m.
April 27    vs. Chillicothe IVC        10 a.m.
April 29    vs. Unity            4:30 p.m.
April 30    at Mattoon            4:30 p.m.
May 2        at Pontiac            4:30 p.m.
May 6        vs. Lincoln            4:30 p.m.
May 8        at Bloomington CC        4:30 p.m.
May 10    vs. Georgetown-RF        4:30 p.m.
May 11    vs. Decatur MacArthur    10 a..
May 13    at Clinton            4:30 p.m.
May 14    vs. Normal West        4:30 p.m.
May 17    Charlie Due Tournament^    TBA
May 18    Charlie Due Tournament^    TBA
*At Urbana
+Tuscola Showcase
^Charlie Due Tournament, at Champaign Central
   
Ridgeview (NOT OUT YET)
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 14    at GCMS            PPD
March 15    vs. Paxton-Buckley-Loda    PPD

St. Joseph-Ogden
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    vs. Villa Grove/Heritage    W 10-0 (5 inn.)    1-0
March 14    vs. Armstrong-Potomac    W 23-0 (4 inn.)    2-0
March 15    vs. Belleville West*        L 4-0            2-1
March 16    vs. Harrisburg*        W 4-2            3-1
March 19    at Tuscola            L 11-5            3-2
March 20    at BHRA            PPD
March 21    vs. Urbana            4:30 p.m.
March 22    at Morton            4:30 p.m.
March 25    at Salt Fork            4:30 p.m.
March 27    vs. Centennial        4:30 p.m.
March 28    vs. Westville            4:30 p.m.
March 30    at Teutopolis            10 a.m.
March 30    vs. Stillman Valley+        Noon
April 1        vs. Mahomet-Seymour    4:30 p.m.
April 2        vs. Argenta-Oreana        4:30 p.m.
April 4        at St. Thomas More        4:30 p.m.
April 6        at Willamsville        Noon
April 6        vs. Tremont^            2 p.m.
April 8        vs. Rantoul            4:30 p.m.
April 11    at Bloomington CC        4:30 p.m.
April 12    vs. PBL            4:30 p.m.
April 15    vs. Unity            4:30 p.m.
April 16    vs. Oakwood            4:30 p.m.
April 18    at Pontiac            4:30 p.m.
April 20    at Chillicothe IVC        11 a.m. (DH)
April 23    at GCMS            4:30 p.m.
April 25    vs. Charleston        4:30 p.m.
April 26    vs. Maroa-Forsyth        4:30 p.m.
April 29    at Olympia            4:30 p.m.
April 30    vs. Fisher            4:30 p.m.
May 2        vs. Monticello        4:30 p.m.
May 4        SJ-O Invite#            9:30 a.m.
May 6        at Danville            4:30 p.m.
May 8        vs. Prairie Central        4:30 p.m.
May 9        at Mattoon            5 p.m.
May 11    vs. Salt Fork            11 a.m. (DH)
May 13    vs. Tri-Valley            4:30 p.m.   
*Metro East Kickoff Classic, at Edwardsville
+At Teutopolis
^At Williamsville
#At St. Joseph

St. Thomas More
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    vs. Urbana            PPD.
March 12    at BHRA            L 7-1            0-1
March 13    vs. Tri-Valley            PPD
March 14    vs. Georgetown-RF        PPD
March 18    vs. Stewartville (Minn.)*    L 15-4, L 8-7        0-3
March 19    vs. Viera (Fla.)*        L 14-0            0-4
March 21    vs. Hayfield (Minn.)*        1:30 p.m.
March 22    vs. Passaic (N.Y.)*        9 a.m.
March 26    at Salt Fork            4:30 p.m.
March 27    vs. Schlarman        4:30 p.m.
March 28    vs. Arthur Okaw Christian    4:30 p.m.
March 30    at Clinton            10 a.m.
March 30    vs. Okaw Valley+        Noon
April 4        vs. St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
April 6        vs. Oakwood            10 a.m.
April 8        at Olympia            4:30 p.m.
April 9        at Judah Christian        4:30 p.m.
April 11    vs. Monticello        4:30 p.m.
April 13    vs. Chillicothe IVC        3 p.m.
April 16    at Rantoul            4:30 p.m.
April 22    vs. Bloomington CC        4:30 p.m.
April 25    vs. PBL            4:30 p.m.
April 26    vs. Unity^            6:30 p.m.
April 27    vs. St. Teresa        10 a.m.
April 29    vs. Pontiac            4:30 p.m.
April 30    at Westville            4:30 p.m.
May 1        vs. Fisher            4:30 p.m.
May 2        at Prairie Central        4:30 p.m.
May 6        at Watseka            4:30 p.m.
May 7        at Mahomet-Seymour    7 p.m.
*At Merritt, Fla.
+At Clinton
^At Dozer Park, Peoria

Salt Fork
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    vs. Paris            PPD
March 13    vs. Villa Grove/Heritage    PPD
March 14    at Unity            PPD
March 15    vs. Tri-Valley            PPD
March 18    vs. LeRoy            W 6-5            1-0
March 21    at Tri-County            4:30 p.m.
March 25    vs. St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
March 26    vs. St. Thomas More    4:30 p.m.
March 28    at Danville            4:30 p.m.
March 29    vs. Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 1        at Milford            4:30 p.m.
April 3        at Oakwood            4:30 p.m.
April 5        vs. Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 6        Tuscola Showcase*        TBA
April 8        vs. Westville            4:30 p.m.
April 10    at Schlarman            4:30 p.m.
April 12    vs. BHRA            4:30 p.m.
April 15    at Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 19    at Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 22    vs. Milford            4:30 p.m.
April 24    vs. Oakwood            4:30 p.m.
April 26    at Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 29    at Westville            4:30 p.m.
May 1        vs. Schlarman        4 p.m.
May 3        at BHRA            4:30 p.m.
May 6        vs. Hoopeston Area        4:30 p.m.
May 7        at Champaign Central    4:30 p.m.
May 8        at Tuscola            4:30 p.m.
May 11    at St. Joseph-Ogden    11 a.m.
*At Tuscola

Schlarman
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 12    vs. Cissna Park        PPD
March 14    vs. Paris            PPD
March 19    at Rantoul            L 13-8            0-1
March 23    vs. Ottawa Marquette    11 a.m. (DH)
March 27    at St. Thomas More        4:30 p.m.
March 29    vs. Oakwood            4:30 p.m.
April 1        at BHRA            4:30 p.m.
April 2        vs. Casey-Westfield        4:30 p.m.
April 3        at Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 8        vs. Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 9        at Oakwood            4:30 p.m.
April 10    vs. Salt Fork            4:30 p.m.
April 12    at Milford            4:30 p.m.
April 15    at Westville            4:30 p.m.
April 16    at Villa Grove/Heritage    4:30 p.m.
April 17    vs. Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 22    vs. BHRA            4:30 p.m.
April 23    at Judah Christian        4:30 p.m.
April 24    vs. Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 26    vs. Pontiac            4:30 p.m. (DH)
April 29    at Hoopeston Area        4:30 p.m.
May 1        at Salt Fork            4 p.m.
May 2        vs. Marshall            6:30 p.m.
May 3        vs. Milford            4:30 p.m.
May 6        vs. Westville            4:30 p.m.
May 8        at Armstrong-Potomac    5 p.m.
May 11    at Cissna Park        10 a.m. (DH)

Sullivan
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 15    at Mattoon            PPD
March 16    vs. Cerro Gordo/Bement    PPD
March 16    at Mattoon            L 4-1            0-1
March 19    at Neoga            W 2-1            1-1
March 20    at Villa Grove/Heritage    L 5-3            1-2
March 21    vs. St. Anthony        4:30 p.m.
March 23    at Casey-Westfield        11 a.m.
March 25    vs. Argenta-Oreana        4:30 p.m.
March 26    at Shelbyville            4:30 p.m.
March 28    vs. Warrensburg-Latham    4:30 p.m.
April 2        at Meridian            4:30 p.m.
April 4        vs. Clinton            4:30 p.m.
April 5        Tuscola Showcase*        TBA
April 6        Tuscola Showcase*        TBA
April 9        vs. Central A&M        4:30 p.m.
April 12    at St. Teresa            4:30 p.m.
April 13    vs. Altamont            10 a.m.
April 15    vs. Tuscola            4:30 p.m.
April 17    vs. Shelbyville        4:30 p.m.
April 19    at Warrensburg-Latham    4:30 p.m.
April 22    vs. Meridian            4:30 p.m.
April 23    vs. Maroa-Forsyth        4:30 p.m.
April 24    at Clinton            4:30 p.m.
April 26    at Central A&M        4:30 p.m.
April 27    vs. Okaw Valley        10 a.m.
April 30    vs. St. Teresa        4:30 p.m.
May 2        at Tuscola            4:30 p.m.
May 3        vs. Cumberland        4:30 p.m.
May 4        at Windsor            10 a.m.
May 6        at Mt. Zion            4:30 p.m.
May 7        at ALAH            4:30 p.m.
May 9        vs. Pana            4:30 p.m.
*At Tuscola

Tri-County
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 12    at Windsor/Stew-Stras    PPD
March 15    vs. Marshall            PPD
March 19    vs. Shelbyville        L 9-8            0-1
March 21    vs. Salt Fork            4:30 p.m.
March 23    at Paris            10 a.m. (DH)
March 25    vs. Westville            4:30 p.m.
March 27    at ALAH            4:30 p.m.
April 1        vs. Martinsville        4:30 p.m.
April 5        at Hutsonville        4:30 p.m.
April 6        vs. Neoga            10 a.m.
April 8        vs. Oblong            4:30 p.m.
April 10    vs. Cumberland        4:30 p.m.
April 12    at Villa Grove/Heritage    4:30 p.m.
April 13    vs. Georgetown-RF        10 a.m.
April 17    at Martinsville        4:30 p.m.
April 18    vs. Arcola            4:30 p.m.
April 22    vs. Hutsonville        4:30 p.m.
April 24    at Oblong            4:30 p.m.
April 26    at Cumberland        4:30 p.m.
April 27    vs. Arcola            4:30 p.m.
April 29    vs. Villa Grove/Heritage    4:30 p.m.
May 1        vs. Tuscola            4:30 p.m.
May 2        at Oakwood            4:30 p.m.
May 6        vs. Okaw Valley        4:30 p.m.   
       
Tuscola
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 12    vs. Westville            W 11-0        1-0
March 13    vs. ALAH            PPD
March 15    at Goreville            W 5-3            2-0
March 16    at Cobden            W 7-0            3-0
March 16    at Shawnee            W 24-4        4-0
March 19    at St. Joseph-Ogden    W 11-5        5-0
March 20    at Blue Ridge            PPD
March 21    at Charleston            4:30 p.m.
March 22    at Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
March 23    at Oakwood            10 a.m.
March 25    vs. Champaign Central    4:30 p.m.
March 26    at Clinton            4:30 p.m.
March 28    vs. Shelbyville        4:30 p.m.
March 30    at GCMS            Noon
March 30    vs. Prairie Central*        2 p.m.
April 2        at Central A&M        4:30 p.m.
April 4        at Warrensburg-Latham    4:30 p.m.
April 5        Tuscola Showcase        TBA
April 6        Tuscola Showcase        TBA
April 9        vs. St. Teresa        4:30 p.m.
April 11    at Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 12    vs. Meridian            4:30 p.m.
April 15    at Sullivan            4:30 p.m.
April 17    vs. Clinton            4:30 p.m.
April 18    at Cumberland        4:30 p.m.
April 19    at Shelbyville            4:30 p.m.
April 22    vs. Central A&M        4:30 p.m.
April 23    vs. Villa Grove/Heritage    4:30 p.m.
April 24    vs. Warrensburg-Latham    4:30 p.m.
April 26    at St. Teresa            4:30 p.m.
April 29    at Maroa-Forsyth        4:30 p.m.
April 30    at Meridian            4:30 p.m.
May 2        vs. Sullivan            4:30 p.m.
May 6        vs. Unity            4:30 p.m.
May 8        vs. Salt Fork            4:30 p.m.
May 9        at Windsor/Stew-Stras    4:30 p.m.
May 10    vs. Arcola            4:30 p.m.
*At Gibson City

Unity
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    at Tri-Valley            PPD
March 14    vs. Salt Fork            PPD
March 15    vs. LeRoy            PPD
March 16    at Urbana            PPD
March 18    vs. Oakwood            W 4-1            1-0
March 19    at Westville            W 14-6        2-0
March 20    vs. LeRoy            PPD
March 23    at Limestone            Noon
March 23    vs. Chillicothe IVC*        2 p.m.
March 25    at BHRA            4:30 p.m.
March 26    vs. Fisher            4:15 p.m.
March 28    at Argenta-Oreana        4:30 p.m.
April 1        vs. St. Teresa        4:30 p.m.
April 2        vs. Okaw Valley        4:30 p.m.
April 3        at Urbana            4:30 p.m. (DH)
April 5        at Centralia            5 p.m.
April 6        at Carterville            10 a.m.
April 6        vs. Carbondale+        Noon
April 8        at Pontiac            4:30 p.m.
April 11    vs. Prairie Central        4:30 p.m.
April 13    at Hoopeston Area        10 a.m. (DH)
April 15    at St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
April 17    vs. Olympia            4:30 p.m.
April 22    at Monticello            4:30 p.m.
April 23    at St. Anthony        4:30 p.m.
April 26    vs. St. Thomas More^    6:30 p.m.
April 29    at Rantoul            4:30 p.m.
April 30    vs. Mt. Zion            4:30 p.m.
May 2        vs. Bloomington CC        4:30 p.m.
May 3        at PBL            4:30 p.m.
May 6        at Tuscola            4:30 p.m.
May 9        at Charleston            4:30 p.m.
May 11    vs. Villa Grove/Heritage    10 a.m.
*At Bartonville
+At Carbondale
^At Dozer Park, Peoria

Urbana
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    at St. Thomas More        PPD.
March 14    at Villa Grove/Heritage    PPD
March 16    vs. Unity            PPD
March 19    vs. Oakwood            L 6-2            0-1
March 21    at St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
March 23    at Mahomet-Seymour    11 a.m. (DH)
March 26    vs. Charleston        4:30 p.m.
March 30    vs. Rantoul            10 a.m.
March 30    vs. Westville            2 p.m.
April 3        vs. Unity            4:30 p.m. (DH)
April 6        vs. Normal West        10 a.m.
April 9        vs. Centennial        4:30 p.m.
April 11    at Centennial            4:30 p.m.
April 20    at Peoria Richwoods    10 a.m.
April 20    at Peoria            12:30 p.m.
April 23    vs. Bloomington        4:30 p.m.
April 25    at Bloomington        4:30 p.m.
April 27    vs. Normal Community    10 a.m.
April 30    vs. Champaign Central    4:30 p.m.
May 2        at Champaign Central    4:30 p.m.
May 6        at Monticello            4:30 p.m.
May 7        vs. Danville            4:30 p.m.
May 9        at Danville            4:30 p.m.
May 11    at Peoria Notre Dame    10 a.m. (DH)
May 14    at Mattoon            4:30 p.m.
May 16    vs. Mattoon            4:30 p.m.

Villa Grove/Heritage
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    at St. Joseph-Ogden    L 10-0 (5 inn.)    0-1
March 12    at Marshall            4:30 p.m.
March 13    at Salt Fork            PPD
March 14    vs. Urbana            PPD
March 16    vs. Paris            W 6-5, L 11-7        2-1
March 18    at Monticello            L 9-0            2-2
March 19    at Armstrong-Potomac    W 11-0 (5 inn.)    3-2
March 20    vs. Sullivan            W 5-3            4-2
March 22    at BHRA            4:30 p.m.
March 26    at Judah Christian        4:30 p.m.
March 28    vs. Oakwood            4:30 p.m.
March 29    at Arcola            4:30 p.m.
March 30    at Blue Ridge        10 a.m.
April 1        vs. ALAH            4:30 p.m.
April 2        vs. Decatur Lutheran    4:30 p.m.
April 4        vs. Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 5        at Martinsville        4:30 p.m.
April 8        at Cumberland        4:30 p.m.
April 10    vs. Oblong            4:30 p.m.
April 11    at Fisher            4:30 p.m.
April 12    vs. Tri-County        4:30 p.m.
April 16    vs. Schlarman        4:30 p.m.
April 17    at Hutsonville        4:30 p.m.
April 18    at Arthur Okaw Christian    4:30 p.m.
April 22    vs. Martinsville        4:30 p.m.
April 23    at Tuscola            4:30 p.m.
April 24    vs. Cumberland        4:30 p.m.
April 25    at Oblong            4:30 p.m.
April 29    at Tri-County            4:30 p.m.
May 4        vs. Neoga            10 a.m. (DH)
May 8        vs. Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
May 9        vs. ALAH            4:30 p.m.
May 11    at Unity            10 a.m.

Watseka
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    at Milford            PPD.
March 12    vs. Prairie Central        PPD
March 14    at Gardner-SW        PPD
March 15    at Beecher            PPD
March 18    vs. Grant Park        PPD
March 19    at South Newton (Ind.)    W 11-1 (6 inn.)    1-0
March 21    vs. St. Anne            4:30 p.m.
March 23    vs. BHRA            10 a.m.
March 26    vs. Clifton Central        4:30 p.m.
March 28    at Clifton Central        4:30 p.m.
March 29    vs. St. Anne            4:30 p.m.
March 30    at Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 2        vs. PBL            4:30 p.m.
April 5        vs. Tri-Point            4:30 p.m.
April 6        at GCMS            10 a.m.
April 8        vs. Cissna Park        4:30 p.m.
April 15    at Cissna Park        4:30 p.m.
April 16    vs. Dwight            4:30 p.m.
April 18    at Dwight            4:30 p.m.
April 20    vs. Milford            10 a.m.
April 23    at Iroquois West        4:30 p.m.
April 24    vs. Herscher            4:30 p.m.
April 25    vs. Iroquois West        4:30 p.m.
April 26    vs. South Newton (Ind.)    4:30 p.m.
May 3        vs. Donovan            4:30 p.m.
May 6        vs. St. Thomas More    4:30 p.m.
May 7        at Momence            4:30 p.m.
May 9        vs. Momence            4 p.m.
May 10    at Grant Park            4:30 p.m.

Westville
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 12    at Tuscola            L 11-0            0-1
March 14    vs. Judah Christian        PPD
March 15    at Blue Ridge        PPD
March 16    vs. LeRoy            L 12-2, L 19-4    0-3
March 18    at Paris            L 8-0            0-4
March 19    vs. Unity            L 14-6            0-5
March 20    vs. Casey-Westfield        L 8-3            0-6
March 22    vs. Monticello        4:30 p.m.
March 25    at Tri-County            4:30 p.m.
March 28    at St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
March 29    at Milford            4:30 p.m.
March 30    vs. Rantoul*            Noon
March 30    at Urbana            2 p.m.
April 1        vs. Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 2        vs. North Vermillion (Ind.)    4 p.m.
April 3        at Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 5        at Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 8        at Salt Fork            4:30 p.m.
April 10    vs. Oakwood            4:30 p.m.
April 11    vs. GCMS            4:30 p.m.
April 12    at South Vermillion (Ind.)    4 p.m.
April 15    vs. Schlarman        4:30 p.m.
April 17    at BHRA            4:30 p.m.
April 19    vs. Milford            4:30 p.m.
April 22    at Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 24    vs. Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 26    vs. Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 29    vs. Salt Fork            4:30 p.m.
April 30    vs. St. Thomas More    4:30 p.m.
May 1        at Oakwood            4:30 p.m.
May 6        at Schlarman            4:30 p.m.
May 8        vs. BHRA            4:30 p.m.
*At Urbana

 

  • SOFTBALL

Arcola
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 12    vs. Chrisman            PPD
March 13    at Monticello            PPD
March 15    vs. Paris            PPD
March 18    at Shelbyville            L 8-7            0-1
March 19    at Central A&M        L 15-7            0-2
March 20    at Stewardson-Strasburg    L 20-0            0-3
March 21    vs. Meridian            4:30 p.m.
March 26    at Neoga            4:30 p.m.
March 27    vs. Cumberland        4:30 p.m.
April 1        at Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
April 3        at Blue Ridge        4:30 p.m.
April 5        vs. Decatur Lutheran    4:30 p.m.
April 6        vs. Martinsville        10 a.m. (DH)
April 8        at Tuscola            4:30 p.m.
April 10    vs. ALAH            4:30 p.m.
April 12    at Argenta-Oreana        4:30 p.m.
April 15    vs. Okaw Valley        4:30 p.m.
April 17    vs. Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
April 18    vs. Tri-County        4:30 p.m.
April 19    vs. Blue Ridge        4:30 p.m.
April 22    at Decatur Lutheran        4:30 p.m.
April 23    vs. Heritage            4:30 p.m.
April 25    vs. Villa Grove        4:30 p.m.
April 26    at ALAH            4:30 p.m.
April 27    Martinsville Round Robin    TBA
April 29    vs. Argenta-Oreana        4:30 p.m.
May 1        at Okaw Valley        4:30 p.m.
May 6        vs. Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
May 9        vs. Casey-Westfield        4:30 p.m.

Argenta-Oreana
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    vs. Warrensburg-Latham    PPD.
March 14    at St. Teresa            W 16-4        1-0
March 16    vs. Unity            PPD
March 18    at Monticello            W 9-6            2-0
March 19    vs. Meridian            L 14-4            2-1
March 21    vs. Sullivan            4:30 p.m.
March 23    at LeRoy            10 a.m.
March 25    at Maroa-Forsyth        4:30 p.m.
March 30    vs. Unity (DH)            TBA
April 1        vs. ALAH            4:30 p.m.
April 2        vs. Williamsville        4:30 p.m.
April 3        at Okaw Valley        4:30 p.m.
April 6        at St. Thomas More        10 a.m.
April 8        vs. Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
April 10    at Decatur Lutheran        4:30 p.m.
April 12    vs. Arcola            4:30 p.m.
April 15    at Blue Ridge        4:30 p.m.
April 17    at ALAH            4:30 p.m.
April 19    vs. Okaw Valley        4:30 p.m.
April 23    at Clinton            4:30 p.m.
April 24    at Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
April 25    vs. Tri-Valley            4:30 p.m.
April 26    vs. Decatur Lutheran    4:30 p.m.
April 27    vs. Central A&M, Fisher    9 a.m.
April 29    at Arcola            4:30 p.m.
May 1        vs. Blue Ridge        4:30 p.m.
May 6        at Tri-City            4:30 p.m.
May 7        at Heyworth            4:30 p.m.
May 9        vs. Riverton            4:30 p.m.

Armstrong-Potomac
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 13    at Blue Ridge        L 10-5            0-1
March 18    vs. Tri-County        W 10-9        1-1
March 25    at Watseka            4:30 p.m.
March 27    at Fisher            4:30 p.m.
March 28    vs. Rantoul            4:30 p.m.
March 29    vs. Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 1        at Chrisman            4:30 p.m.
April 2        vs. LeRoy            4:30 p.m.
April 3        vs. Westville            4:30 p.m.
April 5        at Salt Fork            4:30 p.m.
April 6        A-P Tournament*        TBA
April 8        at BHRA            4:30 p.m.
April 9        vs. GCMS            4:30 p.m.
April 10    vs. Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 12    at Oakwood            4:30 p.m.
April 15    vs. Milford            4:30 p.m.
April 16    at Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 17    at Schlarman            4:30 p.m.
April 22    vs. Chrisman            4:30 p.m.
April 23    at St. Thomas More        4:30 p.m.
April 24    at Westville            4:30 p.m.
April 26    vs. Salt Fork            4:30 p.m.
April 29    vs. BHRA            4:30 p.m.
May 1        at Georgetown-RF        4:30 p.m.
May 2        at Villa Grove            4:30 p.m.
May 3        vs. Oakwood            4:30 p.m.
May 6        at Milford            4:30 p.m.
May 8        vs. Schlarman        4:30 p.m.
May 10    at Iroquois West        4:30 p.m.
*At Armstrong

Arthur-Lovington-Atwood-Hammond
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 12    vs. Tuscola            PPD
March 14    vs. Villa Grove        PPD
March 15    vs. Monticello            L 6-0            0-1
March 21    at Cumberland        W 3-2 (12 inn.)    1-1
March 25    at Meridian            4:30 p.m.
March 27    at Georgetown-RF        4:30 p.m.
March 28    vs. Oakwood            4:30 p.m.
April 1        at Argenta-Oreana        4:30 p.m.
April 2        at Champaign Central    4:30 p.m.
April 3        at Decatur Lutheran        4:30 p.m.
April 4        at Windsor/Stew-Stras    4:30 p.m.
April 5        at Okaw Valley        4:30 p.m.
April 6        at Decatur MacArthur    10 a.m.
April 8        vs. Blue Ridge        4:30 p.m.
April 10    at Arcola            4:30 p.m.
April 15    vs. Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
April 16    at Paris            4:30 p.m.
April 17    vs. Argenta-Oreana        4:30 p.m.
April 19    at Decatur Lutheran        4:30 p.m.
April 20    at LeRoy            10 a.m.
April 22    vs. Okaw Valley        4:30 p.m.
April 23    vs. Mattoon            4:30 p.m.
April 24    at Blue Ridge        4:30 p.m.
April 26    vs. Arcola            4:30 p.m.
May 1        at Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
May 3        vs. Argenta-Oreana        4:30 p.m.
May 6        vs. Sullivan            4:30 p.m.
May 10    at Central A&M        4:30 p.m.
May 11    Sullivan Invitational        TBA

Bismarck-Henning/Rossville-Alvin
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 18    at Unty            L 10-0 (5 inn.)    0-1
March 20    vs. Paris            PPD
March 21    at Heritage            4:30 p.m.
March 25    at Rantoul            4:30 p.m.
March 26    at Fisher            4:30 p.m.
March 27    at St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
March 29    vs. Chrisman            4:30 p.m.
April 1        vs. Schlarman        4:30 p.m.
April 2        vs. Covington (Ind.)        4 p.m.
April 3        vs. Milford            4:30 p.m.
April 5        at Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 8        vs. Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 9        at Chrisman            4:30 p.m.
April 11    at Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 12    at Salt Fork            4:30 p.m.
April 15    at Oakwood            4:30 p.m.
April 16    at Attica (Ind.)        4 p.m.
April 17    at Westville            4:30 p.m.
April 19    vs. PBL            4:30 p.m.
April 22    at Schlarman            4:30 p.m.
April 24    at Milford            4:30 p.m.
April 25    vs. North Vermillion (Ind.)    4 p.m.
April 26    vs. Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 29    at Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 30    vs. Hoopeston Area        4:30 p.m.
May 3        vs. Salt Fork            4:30 p.m.
May 6        vs. Oakwood            4:30 p.m.
May 8        at Westville            4:30 p.m.
May 9        at LeRoy            4:30 p.m.
May 10    vs. St. Thomas More    4:15 p.m.

Blue Ridge
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 13    vs. Armstrong-Potomac    W 10-5        1-0
March 14    vs. Iroquois West        PPD
March 15    at Hoopeston Area        PPD
March 18    vs. St. Teresa            W 16-12        2-0
March 20    vs. Tuscola            PPD
March 21    vs. Schlarman        4:30 p.m.
March 22    vs. Mt. Pulaski        4:30 p.m.
March 23    at Midland            10 a.m.
March 25    at Westville            4:30 p.m.
March 26    vs. Hoopeston Area        4:30 p.m.
March 27    at Oakwood            4:30 p.m.
April 1        at Decatur Lutheran        4:30 p.m.
April 3        vs. Arcola            4:30 p.m.
April 5        vs. Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
April 6        at Georgetown-RF        10 a.m.
April 8        at ALAH            4:30 p.m.
April 11    vs. LeRoy            4:30 p.m.
April 12    at Okaw Valley        4:30 p.m.
April 15    vs. Argenta-Oreana        4:30 p.m.
April 16    at PBL            4:30 p.m.
April 17    vs. Decatur Lutheran    4:30 p.m.
April 19    at Arcola            4:30 p.m.
April 20    at Decatur Eisenhower    10 a.m.
April 22    at Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
April 24    vs. ALAH            4:30 p.m.
April 25    at Deer Creek-Mackinaw    4:30 p.m.
April 27    at Tri-Valley            10 a.m.
April 29    vs. Okaw Valley        4:30 p.m.
April 30    at Heyworth            4:30 p.m.
May 1        at Argenta-Oreana        4:30 p.m.
May 6        at Fisher            4:30 p.m.
May 7        vs. GCMS            4:30 p.m.

Centennial
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 25    vs. Fenton            4:30 p.m.
March 26    at Mattoon            4:30 p.m.
March 28    vs. Westville            4:30 p.m.
March 30    Rantoul Tournament*    TBA
April 2        at St. Thomas More        4:30 p.m.
April 5        at Charleston            4:30 p.m.
April 6        vs. Peoria Manual        10 a.m.
April 6        vs. Peoria            Noon
April 8        at Mahomet-Seymour    4:30 p.m.
April 9        at Villa Grove            4:30 p.m.
April 11    vs. Normal Community    4:30 p.m.
April 15    at GCMS            4:30 p.m.
April 17    at Bloomington CC        4:30 p.m.
April 18    vs. Normal West        4:30 p.m.
April 20    at Peoria Notre Dame    11 a.m.
April 22    vs. Danville            4:30 p.m.
April 23    at PBL            4:30 p.m.
April 25    vs. Tri-County        4:30 p.m.
April 30    at Champaign Central    4:30 p.m.
May 3        vs. Bloomington        4:30 p.m.
May 6        vs. Clinton            4:30 p.m.
May 7        at Urbana            4 p.m.
May 9        at Danville            4:30 p.m.
May 10    vs. Springfield Southeast    4:30 p.m.
May 11    vs. Peoria Richwoods    10 a.m. (DH)
May 13    at Rantoul            4:30 p.m.
May 14    vs. Urbana            4:30 p.m.
May 16    at Champaign Central    4:30 p.m.
*Rantoul Tournament

Cerro Gordo/Bement
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    vs. Decatur MacArthur    PPD.
March 16    at LeRoy            PPD
March 18    vs. Decatur MacArthur    W 13-3 (6 inn.)    1-0
March 19    at Sullivan            L 20-5 (4 inn.)    1-1
March 21    at Shelbyville            4:30 p.m.
March 22    vs. Tuscola            4:30 p.m.
March 23    at Tri-County            10 a.m.
March 25    vs. Stewardson-Strasburg    4:30 p.m.
April 1        vs. Arcola            4:30 p.m.
April 4        vs. Heyworth            4:30 p.m.
April 5        at Blue Ridge        4:30 p.m.
April 8        at Argenta-Oreana        4:30 p.m.
April 9        at Mt. Pulaski        4:30 p.m.
April 10    vs. Okaw Valley        4:30 p.m.
April 12    vs. Decatur Lutheran    4:30 p.m.
April 15    at ALAH            4:30 p.m.
April 17    at Arcola            4:30 p.m.
April 18    vs. St. Teresa        4:30 p.m.
April 22    vs. Blue Ridge        4:30 p.m.
April 24    vs. Argenta-Oreana        4:30 p.m.
April 26    at Okaw Valley        4:30 p.m.
May 1        vs. ALAH            4:30 p.m.
May 8        at Villa Grove            4:30 p.m.
May 10    vs. Urbana            4:30 p.m.

Champaign Central
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 13    at Schlarman            PPD
March 25    vs. Hoopeston Area        4:30 p.m.
March 28    vs. Urbana            4:30 p.m.
March 30    vs. ALAH            10 a.m. (DH)
April 3        at Heritage            4:30 p.m.
April 4        vs. Lincoln            4:30 p.m.
April 6        vs. Peoria Manual        10 a.m.
April 6        vs. Peoria            Noon
April 10    vs. Charleston        4:30 p.m.
April 11    at Urbana            4:30 p.m.
April 15    at Mahomet-Seymour    5 p.m.
April 16    vs. Peoria Richwoods    4:30 p.m.
April 17    vs. St. Thomas More    4:30 p.m.
April 20    at Bloomington        10 a.m.
April 22    at Decatur MacArthur    4 p.m.
April 25    at Normal West        4:30 p.m.
April 27    vs. Decatur Eisenhower     10 a.m. (DH)
April 30    vs. Centennial        4:30 p.m.
May 2        at Oakwood            4:30 p.m.
May 4        vs. Peoria Notre Dame    10 a.m.
May 7        at St. Teresa            4:30 p.m.
May 9        vs. Blue Ridge        4:30 p.m.
May 11    at Normal Community    10 a.m.
May 14    vs. Danville            4:30 p.m.
May 16    vs. Centennial        4:30 p.m.
May 19    vs. St. Thomas More    4:30 p.m.

Chrisman
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 12    at Arcola            PPD
March 14    at Tri-County            PPD.
March 19    vs. Heritage            L 20-1            0-1   
March 25    at Hutsonville        4:30 p.m.
March 29    at BHRA            4:30 p.m.
April 1        vs. Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 4        vs. Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 5        at Schlarman            4:30 p.m.
April 8        vs. Oakwood            4:30 p.m.
April 10    at Milford            4:30 p.m. (DH)
April 12    vs. Westville            4:30 p.m.
April 15    at Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 17    vs. Salt Fork            4:30 p.m.
April 19    vs. BHRA            4:30 p.m.
April 22    at Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 25    at Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 26    vs. Schlarman        4:30 p.m.
April 29    at Oakwood            4:30 p.m.
May 3        at Westville            4:30 p.m.
May 6        vs. Georgetown-RF        4:30 p.m.
May 8        at Salt Fork            4:30 p.m.
May 10    vs. Paris            4:30 p.m.

Clinton
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 16    vs. Fisher            PPD
March 18    vs. Olympia            L 11-1            0-1
March 19    vs. Tri-Valley            L 4-1            0-2
March 22    vs. Maroa-Forsyth        4:30 p.m.
March 25    at GCMS            4:30 p.m.
March 26    vs. Tuscola            4:30 p.m.
March 28    at Central A&M        4:30 p.m.
March 30    Spring Slam*            TBA
April 2        vs. St. Teresa        4:30 p.m.
April 4        at Sullivan            4:30 p.m.
April 5        at Mt. Pulaski        4:30 p.m.
April 9        at Shelbyville            4:30 p.m.
April 10    vs. Monticello        4:30 p.m.
April 12    vs. Warrensburg-Latham    4:30 p.m.
April 13    Tuscola Tournament+    TBA
April 15    at Meridian            4:30 p.m.
April 17    at Tuscola            4:30 p.m.
April 19    vs. Central A&M        4:30 p.m.
April 20    Clinton Tournament^    TBA
April 22    at St. Teresa            4:30 p.m.
April 23    vs. Argenta-Oreana        4:30 p.m.
April 24    vs. Sullivan            4:30 p.m.
April 26    vs. Shelbyville        4:30 p.m.
April 30    at Warrensburg-Latham    4:30 p.m.
May 2        vs. Meridian            4:30 p.m.
May 6        at Centennial            4:30 p.m.
May 9        at St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
May 13    vs. Rochester        4:30 p.m.
May 18    at Normal U-High        10 a.m.
*Spring Slam, at University of Illinois-Springfield
+Tuscola Tournament
^Clinton Tournament

Danville
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 21    vs. Hoopeston Area        4:30 p.m.
March 26    at Charleston            4:30 p.m.
March 27    vs. Fenton            4 p.m.
March 30    Rantoul Tournament*    TBA
April 5        vs. Peoria Notre Dame    4:30 p.m.
April 9        at Oakwood            4:30 p.m.
April 11    at Normal West        4:30 p.m.
April 12    vs. Westville            4 p.m.
April 15    at Tri-County            4:30 p.m.
April 16    at Urbana            4:30 p.m.
April 18    vs. Mahomet-Seymour    4:30 p.m.
April 20    vs. Peoria Manual        10 a.m.
April 20    vs. Peoria            1 p.m.
April 22    at Centennial            4:30 p.m.
April 25    vs. Normal Community    4:30 p.m.
April 30    at Bloomington        4:30 p.m.
May 2        at Terre Haute (Ind.) South    4 p.m.
May 4        at Peoria Richwoods    10 a.m. (DH)
May 6        vs. Rantoul            4:30 p.m.
May 7        vs. St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
May 9        vs. Centennial        4:30 p.m.
May 14    at Champaign Central    4:30 p.m.
May 15    at Rantoul            4:30 p.m.
May 16    vs. Paris            4:30 p.m.
*Rantoul Tournament

Fisher
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    vs. Urbana            PPD.
March 12    at St. Thomas More        PPD
March 15    at Watseka            PPD
March 16    at Clinton            PPD
March 18    vs. PBL            W 10-1        1-0
March 20    vs. Oakwood            PPD
March 21    at Rantoul            4:30 p.m.
March 25    at Schlarman            4:30 p.m.
March 26    vs. BHRA            4:30 p.m.
March 27    vs. Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
March 29    vs. Tuscola            4:30 p.m.
April 1        at GCMS            4:30 p.m.
April 2        at Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 5        vs. El Paso-Gridley        4:30 p.m.
April 6        vs. Maroa-Forsyth        10 a.m.
April 8        at Monticello            4:30 p.m.
April 10    at Tri-Valley            4:30 p.m.
April 11    vs. Villa Grove        4:30 p.m.
April 12    at LeRoy            4:30 p.m.
April 15    vs. Lexington            4:30 p.m.
April 16    vs. Unity            4:30 p.m.
April 17    vs. Heyworth            4:30 p.m.
April 19    at Deer Creek-Mackinaw    4:30 p.m.
April 20    vs. Okaw Valley        10 a.m.
April 20    vs. Westville            1 p.m.
April 22    vs. Eureka            4:30 p.m.
April 23    vs. Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
April 25    vs. Fieldcrest            4:30 p.m.
April 27    vs. Argenta-Oreana        TBA
April 27    vs. Central A&M        TBA
April 29    at Tremont            4:30 p.m.
May 1        vs. St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
May 6        vs. Blue Ridge        4:30 p.m.
May 10    HOIC Tournament*        TBA
May 11    HOIC Tournament*        TBA
*HOIC Tournament

Georgetown-Ridge Farm
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 14    at St. Thomas More        PPD
March 15    at Heritage            PPD
March 20    at PBL            PPD
March 21    vs. Tri-County            4:30 p.m.
March 22    at Watseka            4:30 p.m.
March 26    at Villa Grove            4:30 p.m.
March 27    vs. ALAH            4:30 p.m.
March 29    at Salt Fork            4:30 p.m.
April 1        at Westville            4:30 p.m.
April 3        vs. Schlarman        4:30 p.m.
April 5        vs. BHRA            4:30 p.m.
April 6        vs. Blue Ridge        10 a.m. (DH)
April 8        at Milford            4:30 p.m.
April 9        vs. Paris            4:30 p.m.
April 10    at Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 12    vs. Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 13    at Paris            10 a.m.
April 15    vs. Chrisman            4:30 p.m.
April 17    vs. Oakwood            4:30 p.m.
April 19    vs. Salt Fork            4:30 p.m.
April 22    vs. Westville            4:30 p.m.
April 23    at South Vermillion (Ind.)    5:30 p.m.
April 24    at Schlarman            4:30 p.m.
April 25    vs. Marshall            4:30 p.m.
April 26    at BHRA            4:30 p.m.
April 29    vs. Milford            4:30 p.m.
April 30    vs. Tri-County        4:30 p.m.
May 1        vs. Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
May 3        at Hoopeston Area        4:30 p.m.
May 4        at North Vermillion (Ind.)    9 a.m. (DH)
May 6        at Chrisman            4:30 p.m.
May 8        at Oakwood            4:30 p.m.

Gibson City-Melvin-Sibley (NOT IN YET)
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 12    vs. Bloomington CC        PPD
March 16    vs. Rantoul            PPD
March 16    vs. Decatur Eisenhower    PPD
March 18    vs. St. Joseph-Ogden    L 4-2 (8 inn.)        0-1
March 20    vs. Watseka            PPD
April 11    vs. Watseka            TBA

Heritage
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 13    at LeRoy            L 14-0    (5 inn.)    0-1
March 15    vs. Georgetown-RF        PPD
March 18    at Westville            L 6-4            0-2
March 19    at Chrisman            W 20-1        1-2
March 21    vs. BHRA            4:30 p.m.
March 26    vs. Salt Fork            4:30 p.m.
March 27    at Urbana            4:30 p.m.
March 29    at Blue Ridge        4:30 p.m.
March 30    Rantoul Tournament*    TBA
April 1        vs. Hutsonville        4:30 p.m.
April 3        vs. Champaign Central    4:30 p.m.
April 4        at Mahomet-Seymour    5 p.m.
April 5        at Martinsville        4:30 p.m.
April 8        at Cumberland        4:30 p.m.
April 9        vs. Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 10    vs. Oblong            4:30 p.m.
April 11    vs. Westville            4:30 p.m.
April 12    vs. Tri-County        4:30 p.m.
April 15    at Villa Grove            4:30 p.m.
April 16    at St. Thomas More        4:30 p.m.
April 17    at Hutsonville        4:30 p.m.
April 18    vs. Oakwood            4:30 p.m.
April 22    vs. Martinsville        4:30 p.m.
April 23    at Arcola            4:30 p.m.
April 24    vs. Cumberland        4:30 p.m.
April 25    at Oblong            4:30 p.m.
April 29    at Tri-County            4:30 p.m.
May 1        vs. Villa Grove        4:30 p.m.
May 2        vs. Marshall            4:30 p.m.
May 9        at Schlarman            4:30 p.m.
*Rantoul Tournament

Hoopeston Area
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 14    at Rantoul            L 17-3 (5 inn.)    0-1
March 15    vs. Blue Ridge        PPD
March 16    at Prairie Central        PPD
March 18    at LeRoy            L 12-2 (5 inn.)    0-2
March 19    vs. PBL            W 13-5        1-2
March 21    at Danville            4:30 p.m.
March 22    at Iroquois West        4:30 p.m.
March 23    Jacksonville Jamboree*    TBA
March 25    at Champaign Central    4:30 p.m.
March 26    at Blue Ridge            4:30 p.m.
March 28    vs. GCMS            4:30 p.m.
March 29    at Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
March 30    at Urbana            10 a.m.
April 1        vs. Oakwood            4:30 p.m.
April 2        vs. Fisher            4:30 p.m.
April 4        at Chrisman            4:30 p.m.
April 5        vs. Westville            4:30 p.m.
April 8        at Schlarman            4:30 p.m.
April 9        at Heritage            4:30 p.m.
April 11    vs. BHRA            4:30 p.m.
April 12    at Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 15    vs. Salt Fork            4:30 p.m.
April 16    vs. Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 18    vs. Milford            4:30 p.m.
April 19    vs. Iroquois West        4:30 p.m.
April 20    Clinton Tournament+    TBA
April 22    at Oakwood            4:30 p.m.
April 23    at St. Anne            4:30 p.m.
April 25    at Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 26    at Westville            4:30 p.m.
April 29    vs. Schlarman        4:30 p.m.
April 30    at BHRA            4:30 p.m.
May 3        vs. Georgetown-RF        4:30 p.m.
May 4        at Watseka            10 a.m.
May 6        at Salt Fork            4:30 p.m.
May 7        vs. North Vermillion (Ind.)    4:30 p.m.
May 9        at Milford            4:30 p.m.
May 10    at Limestone            4 p.m.
*At Lenz Field, Jacksonville
+Clinton Tournament

Iroquois West
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 12    vs. Donovan            PPD.
March 14    at Blue Ridge        PPD
March 18    vs. Milford            PPD
March 19    vs. Milford            L 19-0 (4 inn.)    0-1
March 21    vs. Trinity            PPD
March 22    vs. Hoopeston Area        PPD
March 22    vs. Trinity            4:30 p.m.
March 26    vs. Momence            4:30 p.m.
March 28    at Momence            4:30 p.m.
April 1        at Gardner-SW        4:30 p.m.
April 2        at Clifton Central        4:30 p.m.
April 4        vs. Clifton Central        4:30 p.m.
April 5        vs. Prairie Central        4:30 p.m.
April 8        at South Newton (Ind.)    4:30 p.m.
April 9        at Tri-Point            4:30 p.m.
April 11    at Ridgeview            4:30 p.m.
April 12    at Trinity            4:30 p.m.
April 16    at Illinois Lutheran        4:30 p.m.
April 19    at Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 23    vs. Watseka            4:30 p.m.
April 25    at Watseka            4:30 p.m.
April 26    at St. Anne            4:30 p.m.
April 30    at PBL            4:30 p.m.
May 2        vs. PBL            4:30 p.m.
May 3        at Grace Christian        4:30 p.m.
May 4        vs. Schlarman*        Noon
May 4        at LeRoy            2 p.m.
May 7        at Dwight            4:30 p.m.
May 9        vs. Dwight            4:30 p.m.
May 10    vs. Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
*At LeRoy

LeRoy
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    at Monticello            PPD.
March 12    vs. Monticello*        L 5-4            0-1
March 13    vs. Heritage            W 14-0 (5 inn.)    1-1
March 15    at Midland            PPD
March 16    vs. Cerro Gordo/Bement    PPD
March 18    vs. Hoopeston Area        W 12-2 (5 inn.)    2-1
March 20    at St. Teresa            PPD
March 22    at Meridian            4:30 p.m.
March 23    vs. Argenta-Oreana        10 a.m.
March 30    vs. Central A&M        10 a.m.
March 30    vs. Salt Fork            Noon
April 1        at Tremont            4:30 p.m.
April 2        at Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 3        at El Paso-Gridley        4:30 p.m.
April 4        vs. Midwest Central        4:30 p.m.
April 5        vs. GCMS            4:30 p.m.
April 8        vs. Heyworth            4:30 p.m.
April 9        at Urbana            4:30 p.m.
April 11    at Blue Ridge        4:30 p.m.
April 12    vs. Fisher            4:30 p.m.
April 16    vs. Mt. Pulaski        4:30 p.m.
April 17    vs. Flanagan-Cornell    4:30 p.m.
April 19    vs. Tri-Valley            4:30 p.m.
April 20    vs. ALAH            10 a.m.
April 20    vs. Havana            Noon
April 22    vs. Deer Creek-Mackinaw    4:30 p.m.
April 24    at Lexington            4:30 p.m.
April 26    vs. Eureka            4:30 p.m.
April 29    at Fieldcrest            4:30 p.m.
April 30    vs. Athens            4:30 p.m.
May 1        vs. St. Thomas More    4:30 p.m.
May 2        at Delavan            4:30 p.m.
May 4        vs. Iroquois West        10 a.m.
May 4        vs. Schlarman        Noon
May 6        vs. Rantoul+            4:30 p.m.
May 9        vs. BHRA            4:30 p.m.
May 11    HOIC Showcase^        TBA
*At Millikin University, Decatur
+At Rosemont
^HOIC Showcase

Mahomet-Seymour
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 12    vs. Villa Grove        W 7-4            1-0
March 22    vs. Herscher            5 p.m.
March 23    at Galesburg            11 a.m. (DH)
March 26    vs. Olympia            5 p.m.
March 27    at St. Thomas More        4:30 p.m.
March 30    vs. Lincoln            11 a.m. (DH)
April 2        vs. Rantoul            5 p.m.
April 4        vs. Heritage            5 p.m.
April 6        at Effingham            11 a.m. (DH)
April 8        vs. Centennial        5 p.m.
April 10    at Urbana            4:30 p.m.
April 13    vs. Mt. Zion            11 a.m. (DH)
April 15    vs. Champaign Central    5 p.m.
April 18    at Danville            4:30 p.m.
April 20    at Taylorville            11 a.m. (DH)
April 22    at Buffalo Tri-City        4:30 p.m.
May 1        vs. Tri-Valley            5 p.m.
May 3        vs. Bloomington CC        5 p.m.
May 4        at Mattoon            11 a.m. (DH)
May 6        at Heyworth            4:30 p.m.
May 7        vs. Monticello        5 p.m.
May 9        vs. GCMS            5 p.m.
May 11    vs. Charleston        11 a.m. (DH)

Milford/Cissna Park
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 14    at Donovan            PPD
March 18    at Iroquois West        PPD
March 19    at Iroquois West        W 19-0 (4 inn.)    1-0
March 25    vs. PBL            4:30 p.m.
March 26    at St. Anne            4:30 p.m.
March 29    vs. Westville            4:30 p.m.
April 1        vs. Salt Fork            4:30 p.m.
April 2        at South Newton (Ind.)    4:30 p.m.
April 3        at BHRA            4:30 p.m.
April 5        at Oakwood            4:30 p.m.
April 8        vs. Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 10    vs. Chrisman            4 p.m. (DH)
April 12    vs. Schlarman        4:30 p.m.
April 15    at Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 18    at Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 19    at Westville            4:30 p.m.
April 20    at Watseka            10 a.m. (DH)
April 22    at Salt Fork            4:30 p.m.
April 24    vs. BHRA            4:30 p.m.
April 25    vs. Oakwood            4:30 p.m.
April 29    at Georgetown-RF        4:30 p.m.
May 3        at Schlarman            4:30 p.m.
May 6        vs. Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
May 9        vs. Hoopeston Area        4:30 p.m.
May 11    vs. Clifton Central        10 a.m.

Monticello
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    vs. LeRoy            PPD.
March 12    vs. LeRoy*            W 5-4            1-0
March 13    vs. Arcola            PPD
March 15    at ALAH            W 6-0            2-0
March 16    at Tri-Valley            PPD
March 18    vs. Argenta-Oreana        L 9-6            2-1
March 19    at Tuscola            L 5-4            2-2
March 20    vs. Meridian            PPD
March 22    at Decatur Eisenhower    4:30 p.m.
March 23    vs. Charleston        11 a.m.
March 27    vs. PBL            4:30 p.m.
March 30    PORTA Spring Slam+    TBA
April 1        at Mt. Zion            4:30 p.m.
April 4        vs. Olympia            4:30 p.m.
April 6        vs. Chillicothe IVC        10 a.m.
April 8        vs. Fisher            4:30 p.m.
April 10    at Clinton            4:30 p.m.
April 11    at St. Thomas More        4:30 p.m.
April 15    vs. Rantoul            4:30 p.m.
April 18    at Bloomington CC        4:30 p.m.
April 22    vs. Unity            4:30 p.m.
April 23    vs. Urbana            4:30 p.m.
April 25    at Pontiac            4:30 p.m.
April 29    vs. Prairie Central        4:30 p.m.
May 1        at Maroa-Forsyth        4:30 p.m.
May 2        at St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
May 7        at Mahomet-Seymour    5 p.m.
May 8        at Mattoon            4:30 p.m.
*At Millikin University, Decatur
+Petersburg PORTA Spring Slam, at University of Illinois-Springfield

Oakwood
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 20    at Fisher            PPD
March 25    vs. Unity            4:30 p.m.
March 26    vs. Tri-County        4:30 p.m.
March 27    vs. Blue Ridge        4:30 p.m.
March 28    at ALAH            4:30 p.m.
March 29    at Schlarman            4:30 p.m.
April 1        at Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 3        vs. Salt Fork            4:30 p.m.
April 5        vs. Milford            4:30 p.m.
April 6        vs. PBL            10 a.m.
April 8        at Chrisman            4:30 p.m.
April 9        vs. Danville            4:30 p.m.
April 10    at Westville            4:30 p.m.
April 12    vs. Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 15    vs. BHRA            4:30 p.m.
April 16    vs. Schlarman        4:30 p.m.
April 17    at Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 22    vs. Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 23    vs. North Vermillion (Ind.)    4 p.m.
April 24    at Salt Fork            4:30 p.m.
April 25    at Milford            4:30 p.m.
April 29    vs. Chrisman            4:30 p.m.
April 30    at Watseka            4:30 p.m.
May 1        vs. Westville            4:30 p.m.
May 2        vs. Champaign Central    4:30 p.m.
May 3        at Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
May 6        at BHRA            4:30 p.m.
May 8        vs. Georgetown-RF        4:30 p.m.

Paxton-Buckley-Loda
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 18    at Fisher            L 10-1            0-1
March 19    at Hoopeston Area        L 13-5            0-2
March 20    vs. Georgetown-RF        PPD
March 23    at Tuscola            10 a.m.
March 25    at Milford            4:30 p.m.
March 26    at Tri-Point            4:30 p.m.
March 27    at Monticello            4:30 p.m.
March 30    vs. Dwight            11 a.m. (DH)
April 2        at Watseka            4:30 p.m.
April 3        at Unity            4:30 p.m.
April 4        vs. Watseka            4:30 p.m.
April 6        at Oakwood            10 a.m. (DH)
April 8        at Urbana            4:30 p.m.
April 9        vs. Momence            4:30 p.m.
April 11    at Momence            4:30 p.m.
April 12    vs. St. Thomas More    4:30 p.m.
April 16    vs. Blue Ridge        4:30 p.m.
April 18    vs. GCMS            4:30 p.m.
April 19    at BHRA            4:30 p.m.
April 23    vs. Centennial        4:30 p.m.
April 25    vs. Salt Fork            4:30 p.m.
April 26    at Prairie Central        4:30 p.m.
April 30    vs. Iroquois West        4:30 p.m.
May 2        at Iroquois West        4:30 p.m.
May 7        at Clifton Central        4:30 p.m.
May 9        vs. Clifton Central        4:30 p.m.
May 10    vs. Villa Grove        4:30 p.m.

Prairie Central
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 12    at Watseka            PPD
March 16    vs. Hoopeston Area        PPD
March 18    at Herscher            4:30 p.m.
March 21    at El Paso-Gridley        4:30 p.m.
March 22    at Robinson            4:30 p.m.
March 23    at Newton            10 a.m.
March 23    at Robinson            4:30 p.m.
March 28    at Reed-Custer        4:30 p.m.
March 30    at Streator            10 a.m.
March 30    vs. Eureka*            Noon
April 1        vs. Seneca            4:30 p.m.
April 4        at Rantoul            4:30 p.m.
April 5        at Iroquois West        4:30 p.m.
April 6        vs. Beecher            10 a.m.
April 6        vs. Lexington            Noon
April 8        vs. Bloomington CC        4:30 p.m.
April 11    at Unity            4:30 p.m.
April 12    vs. Dwight            4:30 p.m.
April 13    vs. Coal City            10 a.m. (DH)
April 15    vs. Pontiac            4:30 p.m.
April 16    vs. Gardner-SW        4:30 p.m.
April 18    at Chillicothe IVC        4:30 p.m.
April 20    vs. Clifton Central        10 a.m.
April 20    vs. Woodland        Noon
April 23    at St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
April 25    vs. Olympia            4:30 p.m.
April 26    vs. PBL            4:30 p.m.
April 29    at Monticello            4:30 p.m.
April 30    vs. Lincoln            4:30 p.m.
May 2        vs. St. Thomas More    4:30 p.m.
May 3        at Fieldcrest            4:30 p.m.
May 6        vs. Fisher            4:30 p.m.
May 7        at Lexington            4:30 p.m.
May 10    vs. Tri-Valley            4:30 p.m.
May 11    vs. Tri-Point            10 a.m.
May 11    vs. Havana            Noon
*At Streator

Rantoul
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    vs. Westville            PPD
March 12    at Maroa-Forsyth        W 12-3        1-0
March 13    vs. Urbana            W 3-1            2-0
March 14    vs. Hoopeston Area        W 17-3 (5 inn.)    3-0
March 16    at GCMS            PPD
March 16    vs. Decatur Eisenhower*    PPD
March 18    vs. Schlarman        W 18-0        4-0
March 21    vs. Fisher            4:30 p.m.
March 25    vs. BHRA            4:30 p.m.
March 25    vs. St. Thomas More    6:30 p.m.
March 26    at Herscher            4:30 p.m.
March 27    vs. Charleston        4 p.m.
March 30    Rantoul Tournament+    TBA
April 2        at Mahomet-Seymour    4:30 p.m.
April 4        vs. Prairie Central        4 p.m.
April 6        vs. Normal U-High        10 a.m.
April 8        at St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
April 11    vs. Olympia            4:30 p.m.
April 16    at Monticello            4:30 p.m.
April 18    at Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 25    at Bloomington CC        4:30 p.m.
April 26    at Normal Community    4:30 p.m.
April 27    vs. Chillicothe IVC        10 a.m.
April 29    vs. Unity            4:30 p.m.
May 4        vs. Lockport            10 a.m. (DH)
May 6        vs. LeRoy^            4:30 p.m.
May 7        vs. Bloomington        4:30 p.m.
May 13    vs. Centennial        4:30 p.m.
May 15    vs. Danville            4:30 p.m.
May 16    at Lincoln            4:30 p.m.
May 18    Taylorville Tournament#    TBA
*At Gibson City
+Rantoul Tournament
^At Rosemont
#Taylorville Tournament

Ridgeview (NOT OUT YET)
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD

St. Joseph-Ogden
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 18    at GCMS            W 4-2 (8 inn.)    1-0
March 19    at Westville            W 15-4        2-0
March 21    vs. Normal West        5 p.m.
March 23    at Chillicothe IVC        Noon
March 27    vs. BHRA            4:30 p.m.
March 30    Rantoul Tournament*    TBA
April 1        vs. Maroa-Forsyth        4:30 p.m.
April 2        vs. Villa Grove        4:30 p.m.
April 3        vs. Lincoln            4:30 p.m.
April 4        at St. Thomas More        4:30 p.m.
April 6        at Tri-Valley            10 a.m.
April 8        vs. Rantoul            4:30 p.m.
April 10    at Bishop McNamara    4:30 p.m.
April 11    at Bloomington CC        4:30 p.m.
April 12    Mattoon Tournament+    4:30 p.m.
April 13    at Herscher            10 a.m. (DH)
April 15    vs. Unity            4:30 p.m.
April 16    vs. Mattoon            5 p.m.
April 17    vs. Mt. Zion            4:30 p.m.
April 20    Clinton Invitational^        9:30 a.m.
April 23    vs. Prairie Central        4:30 p.m.
April 26    vs. Casey-Westfield        5 p.m.
April 29    at Olympia            4:30 p.m.
April 30    at Pontiac            4:30 p.m.
May 1        at Fisher            4:30 p.m.
May 2        vs. Monticello        4:30 p.m.
May 4        SJ-O Triangular        10 a.m.
May 6        vs. Tuscola            4:30 p.m.
May 7        at Danville            4:30 p.m.
May 9        vs. Clinton            4:30 p.m.
May 10    Galesburg Tournament#    TBA
May 11    Galesburg Tournament#    TBA
May 13    vs. Charleston        4:30 p.m.
*Rantoul Tournament
+Mattoon Tournament
^Clinton Invitational
#Galesburg Tournament

St. Thomas More
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    at Tri-Valley            PPD
March 12    vs. Fisher            PPD
March 14    vs. Georgetown-RF        PPD
March 25    at Rantoul            6 p.m.
March 27    vs. Mahomet-Seymour    4:30 p.m.
April 2        vs. Centennial        4:30 p.m.
April 4        vs. St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
April 6        vs. Argenta-Oreana        10 a.m.
April 8        at Olympia            4:30 p.m.
April 9        vs. Danville            4:30 p.m.
April 11    vs. Monticello        4:30 p.m.
April 12    at PBL            4:30 p.m.
April 15    at ALAH            4:30 p.m.
April 16    vs. Heritage            4:30 p.m.
April 17    at Champaign Central    4:30 p.m.
April 22    vs. Bloomington CC        4:30 p.m.
April 23    vs. Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 26    at Unity            4:30 p.m.
April 29    vs. Pontiac            4:30 p.m.
May 1        at LeRoy            4:30 p.m.
May 2        at Prairie Central        4:30 p.m.
May 3        vs. Urbana            4:30 p.m.
May 6        vs. Watseka            4:30 p.m.
May 7        at Schlarman            4:30 p.m.
May 10    at BHRA            4:15 p.m.
May 11    vs. Chillicothe IVC        Noon

Salt Fork
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    vs. Watseka            PPD.
March 13    vs. Villa Grove        PPD
March 15    at Villa Grove            PPD
March 19    at Tri-County            PPD
March 26    at Heritage            4:30 p.m.
March 28    vs. Paris            4:30 p.m.
March 29    vs. Georgetown-RF        4:30 p.m.
March 30    LeRoy Triangular        10 a.m.
April 1        at Milford            4:30 p.m.
April 3        at Oakwood            4:30 p.m.
April 4        vs. Covington (Ind.)        4 p.m.
April 5        vs. Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 8        vs. Westville            4:30 p.m.
April 10    at Schlarman            4:30 p.m.
April 12    vs. BHRA            4:30 p.m.
April 13    at Unity            11 a.m.
April 15    at Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 17    at Chrisman            4:30 p.m.
April 19    at Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 20    vs. Marshall            11 a.m.
April 22    vs. Milford            4:30 p.m.
April 24    vs. Oakwood            4:30 p.m.
April 25    at PBL            4:30 p.m.
April 26    at Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 29    at Westville            4:30 p.m.
May 1        vs. Schlarman        4 p.m.
May 2        at Seeger (Ind.)        4 p.m.
May 3        at BHRA            4:30 p.m.
May 4        SJ-O Triangular        10 a.m.
May 6        vs. Hoopeston Area        4:30 p.m.
May 8        vs. Chrisman            4:30 p.m.
May 11    at Tuscola            10 a.m.

Schlarman
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 13    vs. Champaign Central    PPD
March 18    at Rantoul            L 18-0            0-1
March 21    at Blue Ridge        4:30 p.m.
March 25    vs. Fisher            4:30 p.m.
March 29    vs. Oakwood            4:30 p.m.
April 1        at BHRA            4:30 p.m.
April 2        vs. GCMS            4:30 p.m.
April 3        at Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 5        vs. Chrisman            4:30 p.m.
April 6        at St. Teresa            10 a.m.
April 8        vs. Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 10    vs. Salt Fork            4:30 p.m.
April 12    at Milford            4:30 p.m.
April 15    at Westville            4:30 p.m.
April 16    at Oakwood            4:30 p.m.
April 17    vs. Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 22    vs. BHRA            4:30 p.m.
April 24    vs. Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 26    at Chrisman            4:30 p.m.
April 29    at Hoopeston Area        4:30 p.m.
May 1        at Salt Fork            4 p.m.
May 3        vs. Milford            4:30 p.m.
May 4        vs. Iroquois West*        10 a.m.
May 4        at LeRoy            11:30 a.m.
May 6        vs. Westville            4:30 p.m.
May 7        vs. St. Thomas More    4:30 p.m.
May 8        at Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
May 9        vs. Heritage            4:30 p.m.
*At LeRoy

Sullivan
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    at Maroa-Forsyth        PPD.
March 12    vs. Teutopolis        PPD
March 15    vs. Cumberland        PPD
March 19    vs. Cerro Gordo/Bement    W 20-5 (4 inn.)    1-0
March 21    at Argenta-Oreana        4:30 p.m.
March 22    at Pana            4:30 p.m.
March 23    Sullivan Round Robin    10 a.m.
March 25    at Altamont            4:30 p.m.
March 26    at Shelbyville            4:30 p.m.
March 28    vs. Warrensburg-Latham    4:30 p.m.
March 29    at Windsor/Stew-Stras    4:30 p.m.
March 30    at Decatur MacArthur    10 a.m.
April 1        vs. Neoga            4:30 p.m.
April 2        at Meridian            4:30 p.m.
April 4        vs. Clinton            4:30 p.m.
April 9        vs. Central A&M        4:30 p.m.
April 12    at St. Teresa            4:30 p.m.
April 15    vs. Tuscola            4:30 p.m.
April 17    vs. Shelbyville        4:30 p.m.
April 19    at Warrensburg-Latham    4:30 p.m.
April 22    vs. Meridian            4:30 p.m.
April 24    at Clinton            4:30 p.m.
April 26    at Central A&M        4:30 p.m.
April 27    vs. Okaw Valley        9 a.m.
April 29    at Charleston            4:30 p.m.
April 30    vs. St. Teresa        4:30 p.m.
May 2        at Tuscola            4:30 p.m.
May 6        at ALAH            4:30 p.m.
May 8        vs. Mt. Zion            4:30 p.m.
May 11    Sullivan Invitational        10 a.m.

Tri-County (NOT COMPLETE)
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 12    vs. Paris            L 21-3            0-1
March 14    vs. Chrisman            PPD.
March 15    vs. Marshall            PPD.
March 16    vs. Casey-Westfield        PPD.
March 18    at Armstrong-Potomac    L 10-9            0-2
March 19    vs. Salt Fork            PPD
March 21    at Georgetown-RF        4:30 p.m.
March 22    at Negoa            4:30 p.m.
March 23    vs. Cerro Gordo/Bement    10 a.m.
March 26    at Oakwood            4:30 p.m.
March 28    at Okaw Valley        4:30 p.m.
       
Tuscola
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 12    at ALAH            PPD
March 16    at Benton            W 11-1        1-0
March 16    vs. Zeigler-Royalton/Christopher*    W 4-1        2-0
March 18    at Villa Grove            W 6-3    (8 inn)        3-0
March 19    vs. Monticello            W 5-4            4-0
March 20    at Blue Ridge            PPD
March 21    at GCMS            4:30 p.m.
March 22    at Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
March 23    vs. Marshall            10 a.m.
March 23    vs. PBL            Noon
March 26    at Clinton            4:30 p.m.
March 27    vs. Paris            4:30 p.m.
March 28    vs. Shelbyville        4:30 p.m.
March 29    at Fisher            4:30 p.m.
April 2        at Central A&M        4:30 p.m.
April 4        at Warrensburg-Latham    4:30 p.m.
April 8        vs. Arcola            4:30 p.m.
April 9        vs. St. Teresa        4:30 p.m.
April 12    vs. Meridian            4:30 p.m.
April 13    Tuscola Invitational+    TBA
April 15    at Sullivan            4:30 p.m.
April 16    vs. Teutopolis        4:30 p.m.
April 17    vs. Clinton            4:30 p.m.
April 19    at Shelbyville            4:30 p.m.
April 22    vs. Central A&M        4:30 p.m.
April 23    vs. Neoga            4:30 p.m.
April 24    vs. Warrensburg-Latham    4:30 p.m.
April 26    at St. Teresa            4:30 p.m.
April 30    at Meridian            4:30 p.m.
May 2        vs. Sullivan            4:30 p.m.
May 6        at St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
May 7        at Unity            4:30 p.m.
May 9        vs. Cumberland        4:30 p.m.
May 10    at Georgetown-RF        4:30 p.m.
May 11    vs. Salt Fork            10 a.m.
*At Benton
+Tuscola Invitatoinal

Unity
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 12    vs. Westville            PPD
March 14    at Paris            PPD
March 15    vs. Tri-Valley            PPD
March 16    at Argenta-Oreana        PPD
March 18    vs. BHRA            W 10-0 (5 inn.)    1-0
March 19    vs. Villa Grove        W 10-9        2-0
March 21    Southern Warrior Classic*    TBA
March 22    Southern Warrior Classic*    TBA
March 23    Southern Warrior Classic*    TBA
March 25    at Oakwood            4:30 p.m.
March 26    at GCMS            4:30 p.m.
March 28    vs. Mattoon            4:30 p.m.
March 29    vs. Chillicothe IVC        4:30 p.m.
March 30    at Argenta-Oreana (DH)    TBA
April 3        vs. PBL            4:30 p.m.
April 5        at Benton            5 p.m.
April 6        at Carterville            10 a.m.
April 6        vs. Carbondale+        Noon
April 8        at Pontiac            4:30 p.m.
April 9        vs. Okaw Valley        4:30 p.m.
April 11    vs. Prairie Central        4:30 p.m.
April 13    vs. Salt Fork            11 a.m.
April 15    at St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
April 16    at Fisher            4:30 p.m.
April 17    vs. Olympia            4:30 p.m.
April 22    at Monticello            4:15 p.m.
April 24    vs. Urbana            6:30 p.m.
April 26    vs. St. Thomas More    4:30 p.m.
April 29    at Rantoul            4:30 p.m.
May 1        vs. Mt. Zion            4:30 p.m.
May 2        vs. Bloomington CC        4:30 p.m.
May 4        at Shelbyville            10 a.m.
May 6        at Charleston            4:30 p.m.
May 7        vs. Tuscola            4:30 p.m.
May 9        at Maroa-Forsyth        4 p.m.
May 11    at Casey-Westfield        11 a.m. (DH)
*At Murfreesboro, Tenn.
+At Carterville

Urbana
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    at Fisher            PPD.
March 13    at Rantoul            L 3-1            0-1
March 16    vs. Springfield Southeast    PPD
March 20    at Villa Grove            L 11-2            0-2
March 26    at Westville            4:30 p.m.
March 27    vs. Heritage            4:30 p.m.
March 28    at Champaign Central    4:30 p.m.
March 30    vs. Hoopeston Area        10 a.m. (DH)
April 1        at Charleston            4 p.m.
April 2        vs. Tri-County        4:30 p.m.
April 6        at Bloomington        10 a.m. (DH)
April 8        vs. PBL            4:30 p.m.
April 9        vs. LeRoy            4:30 p.m.
April 10    vs. Mahomet-Seymour    4:30 p.m.
April 11    vs. Champaign Central    4:30 p.m.
April 16    vs. Danville            4:30 p.m.
April 18    at Normal Community    4:30 p.m.
April 20    vs. Peoria            10 a.m.
April 23    at Monticello            4:30 p.m.
April 24    at Unity            6:30 p.m.
April 25    at Peoria Richwoods    4:30 p.m.
April 30    vs. Peoria Notre Dame    4:30 p.m.
May 3        at St. Thomas More        4:30 p.m.
May 7        vs. Centennial        4 p.m.
May 9        vs. Normal West        4 p.m.
May 10    at Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
May 11    at Peoria Manual        10 a.m. (DH)
May 14    at Centennial            4:30 p.m.

Villa Grove
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 12    at Mahomet-Seymour    L 7-4            0-1
March 13    at Salt Fork            PPD
March 14    at ALAH            PPD
March 15    vs. Salt Fork            PPD
March 18    vs. Tuscola            L 6-3 (8 inn.)        0-2
March 19    at Unity            L 10-9            0-3
March 20    vs. Urbana            W 11-2        1-3
March 21    Tennessee tournament*    TBA
March 26    vs. Georgetown-RF        4:30 p.m.
March 27    at Argenta-Oreana        4:30 p.m.
March 28    vs. Windsor/Stew-Stras    4:30 p.m.
March 29    vs. Okaw Valley        4:30 p.m.
March 30    Rantoul tournament+    TBA
April 1        at Cumberland        4:30 p.m.
April 2        at St. Joseph-Ogden    4:30 p.m.
April 3        vs. Tri-County        4:30 p.m.
April 5        at Oblong            4:30 p.m.
April 8        vs. Martinsville        4:30 p.m.
April 9        vs. Centennial        4:30 p.m.
April 10    at Hutsonville        4:30 p.m. (DH)
April 11    at Fisher            4:30 p.m.
April 15    vs. Heritage            4:30 p.m.
April 16    at Casey-Westfield        4:30 p.m.
April 17    vs. Cumberland        4:30 p.m.
April 18    at Blue Ridge        4:30 p.m.
April 19    at Tri-County            4:30 p.m.
April 22    vs. Oblong            4:30 p.m.
April 24    at Martinsville        4:30 p.m.
April 25    at Arcola            4:30 p.m.
May 1        at Heritage            4:30 p.m.
May 2        vs. Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
May 8        vs. Cerro Gordo/Bement    4:30 p.m.
May 10    at PBL            4:30 p.m.
*At Tennessee
+Rantoul tournament

Watseka
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    at Salt Fork            PPD.
March 12    vs. Prairie Central        PPD
March 14    at Gardner-SW        PPD
March 15    vs. Fisher            PPD
March 18    vs. Grant Park        W 10-0 (5 inn.)    1-0
March 19    vs. Donovan            W 15-2 (5 inn.)    2-0
March 20    at GCMS            PPD
March 21    vs. St. Anne            4:30 p.m.
March 22    vs. Georgetown-RF        4:30 p.m.
March 25    vs. Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
March 26    vs. Clifton Central        4:30 p.m.
March 28    at Clifton Central        4:30 p.m.
March 29    vs. St. Anne            4:30 p.m.
April 2        vs. PBL            4:30 p.m.
April 4        at PBL            4:30 p.m.
April 5        vs. Tri-Point            4:30 p.m.
April 8        at Kankakee Grace        4:30 p.m.
April 9        vs. South Newton (Ind.)    4:30 p.m.
April 11    at GCMS            TBA
April 16    vs. Dwight            4:30 p.m.
April 18    at Dwight            4:30 p.m.
April 20    vs. Milford            10 a.m. (DH)
April 23    at Iroquois West        4:30 p.m.
April 25    vs. Iroquois West        4:30 p.m.
April 30    vs. Oakwood            4:30 p.m.
May 3        vs. Donovan            4:30 p.m.
May 4        vs. Hoopeston Area        10 a.m.
May 6        at St. Thomas More        4:30 p.m.
May 7        at Momence            4:30 p.m.
May 9        vs. Momence            4 p.m.
May 10    at Grant Park            4:30 p.m.

Westville
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    at Rantoul            PPD
March 12    at Unity            PPD
March 13    vs. Casey-Westfield        L 12-0 (5 inn.)    0-1
March 18    vs. Heritage            W 6-4            1-1
March 19    vs. St. Joseph-Ogden    L 15-4            1-2
March 25    vs. Blue Ridge        4:30 p.m.
March 26    vs. Urbana            4:30 p.m.
March 28    at Centennial            4:30 p.m.
March 29    at Milford            4:30 p.m.
April 1        vs. Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 2        vs. North Vermillion (Ind.)    4 p.m.
April 3        at Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 5        at Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 8        at Salt Fork            4:30 p.m.
April 10    vs. Oakwood            4:30 p.m.
April 12    at Chrisman            4:30 p.m.
April 15    vs. Schlarman        4:30 p.m.
April 17    at BHRA            4:30 p.m.
April 19    vs. Milford            4:30 p.m.
April 20    Fisher tournament*        TBA
April 22    at Georgetown-RF        4:30 p.m.
April 24    vs. Armstrong-Potomac    4:30 p.m.
April 26    vs. Hoopeston Area        4:30 p.m.
April 29    vs. Salt Fork            4:30 p.m.
May 1        at Oakwood            4:30 p.m.
May 3        vs. Chrisman            4:30 p.m.
May 6        at Schlarman            4:30 p.m.
May 7        at Fountain Central (Ind.)    4 p.m.
May 8        vs. BHRA            4:30 p.m.
*At Fisher

 

  • GIRLS' SOCCER

Arthur Okaw Christian
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 28    at Judah Christian        4:30 p.m.
March 30    at Charleston            10 a.m.
April 1        vs. Meridian            4:30 p.m.
April 4        at Centennial JV        4:30 p.m.
April 9        vs. Uni High            4:30 p.m.
April 11    at Decatur Lutheran        4:30 p.m.
April 16    at Danville First Baptist    TBA
April 22    vs. Decatur Lutheran    4:30 p.m.
April 26    at Meridian            6 p.m.
April 29    at Champaign Central JV    4:30 p.m.
May 4        vs. Springfield Lanphier    Noon
May 6        vs. Danville First Baptist    4:30 p.m.

Centennial
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 15    vs. Springfield SHG        L 7-0            0-1
March 23    at Washington        12:30 p.m.
March 26    at Uni High            4:30 p.m.
March 28    vs. Mahomet-Seymour    6 p.m.
March 30    vs. Dunlap            12:30 p.m.
April 2        vs. Normal Community    6 p.m.
April 4        vs. Peoria            6 p.m.
April 8        at St. Thomas More        4:30 p.m.
April 9        at Danville            6 p.m.
April 11    at Peoria Richwoods    6 p.m.
April 13    vs. St. Teresa        12:30 p.m.
April 18    vs. Urbana            6 p.m.
April 20    vs. Herscher            12:30 p.m.
April 23    at Champaign Central    6 p.m.
April 25    at Peoria Manual        4:30 p.m.
April 30    vs. Normal West        6 p.m.
May 2        vs. Peoria Notre Dame    6 p.m.
May 4        at Mt. Zion            10 a.m.
May 7        at Bloomington        6 p.m.

Champaign Central
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 13    at Uni High            W 3-0            1-0
March 28    at Springfield            6 p.m.
March 30    vs. Monticello        11:30 a.m.
April 2        vs. Danville            6 p.m.
April 4        at Normal West        6 p.m.
April 8        at Mattoon            6 p.m.
April 9        vs. Peoria Richwoods    6 p.m.
April 11    at Normal Community    6 p.m.
April 13    at Normal U-High        11:30 a.m.
April 15    vs. Charleston        6 p.m.
April 16    at Urbana            6 p.m.
April 23    vs. Centennial        6 p.m.
April 25    at Peoria            6 p.m.
April 26    at St. Thomas More        4:30 p.m.
April 30    vs. Peoria Manual        6 p.m.
May 2        vs. Bloomington        6 p.m.
May 4        vs. Mahomet-Seymour    12:30 p.m.
May 7        at Peoria Notre Dame    6 p.m.

Danville
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    vs. St Teresa*        L 5-0            0-1
March 13    vs. Charleston*        W 1-1 (PKs)        1-1
March 15    vs. W-L/Maroa-Forsyth    L 2-0            1-2
March 18    at Mt. Zion            L 4-0            1-3
March 28    vs. Uni High            4:30 p.m.
March 30    vs. Judah Christian        11 a.m.
April 2        at Champaign Central    6 p.m.
April 4        vs. Peoria Notre Dame    6 p.m.
April 5        Judah Christian Tourney+    TBA
April 6        Judah Christian Tourney+    TBA
April 9        vs. Centennial        6 p.m.
April 11    at Normal West        6 p.m.
April 16    at Peoria Manual        4:30 p.m.
April 18    vs. Normal Community    6 p.m.
April 23    vs. Urbana            6 p.m.
April 30    at Bloomington        6 p.m.
May 2        vs. Peoria            6 p.m.
May 3        at Decatur Eisenhower    5 p.m.
May 7        at Peoria Richwoods    6 p.m.
*St. Teresa Tournament, at Decatur
+Judah Christian Tournament, at Champaign

Judah Christian
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 12    at Urbana            L 3-1            0-1
March 16    at Bloomington        L 2-1            0-2
March 21    at First Baptist        4:30 p.m.
March 25    vs. Mattoon            4:30 p.m.
March 26    at Olympia            4:30 p.m.
March 28    vs. Arthur Okaw Christian    4:30 p.m.
March 30    at Danville            11 a.m.
April 2        at Uni High            4:30 p.m.
April 5        Judah Tribe Invite        TBA
April 6        Judah Tribe Invite        TBA
April 8        at Meridian            4:30 p.m.
April 10    at Springfield Lanphier    4:30 p.m.
April 12    vs. Olympia            4:30 p.m.
April 16    at Peoria Christian        4:30 p.m.
April 18    vs. Monticello        4:30 p.m.
April 20    at Limestone            11 a.m.
April 23    vs. Meridian            4:30 p.m.
April 25    vs. Warrensburg-Latham    4:30 p.m.
April 27    vs. Peoria            11 a.m.
April 29    at Mattoon            4:30 p.m.
April 30    at Decatur Lutheran        7 p.m.

Mahomet-Seymour
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    at Uni High            W 8-0            1-0
March 14    at Bloomington        W 7-0            2-0
March 19    vs. Warrensburg-Latham    W 1-0            3-0
March 21    vs. Metamora        6:30 p.m.
March 26    at St. Thomas More        4:30 p.m.
March 28    at Centennial            6 p.m.
April 1        at Urbana            6 p.m.
April 2        at Mt. Zion            4:30 p.m.
April 4        at Charleston            4:30 p.m.
April 5        Urbana Invitational*        TBA
April 6        Urbana Invitational*        TBA
April 9        vs. Lincoln            5 p.m.
April 11    vs. Mattoon            6:30 p.m.
April 13    at Bloomington        10 a.m.
April 16    vs. Taylorville            5 p.m.
April 18    vs. Mt. Zion            6:30 p.m.
April 23    vs. Charleston        6:30 p.m.
April 25    at Lincoln            4:30 p.m.
April 29    at Taylorville            4:30 p.m.
April 30    at Mattoon            4:30 p.m.
May 2        vs. Morton            6:30 p.m.
May 4        at Champaign Central    12:30 p.m.

Monticello
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    vs. Mattoon*            L 3-0            0-1
March 13    vs. St. Teresa*        L 5-0            0-2
March 18    at Mattoon            L 3-1            0-3
March 19    vs. Decatur Lutheran    W 11-0        1-3
March 21    vs. Charleston        4:30 p.m.
March 25    at Mt. Zion            4:30 p.m.
March 28    vs. St. Thomas More    4:30 p.m.
March 30    at Champaign Central    1:30 p.m.
April 1        vs. Warrensburg-Latham    4:30 p.m.
April 4        vs. Uni High            4:30 p.m.
April 6        vs. Chillicothe IVC        10 a.m.
April 8        at Taylorville            4:30 p.m.
April 10    vs. Decatur Eisenhower    4:30 p.m.
April 11    at Olympia            4:30 p.m.
April 15    at Meridian            4:30 p.m.
April 16    at Bloomington CC        4:30 p.m.
April 18    at Judah Christian        4:30 p.m.
April 22    vs. Urbana            4:30 p.m.
April 23    at St. Thomas More        4:30 p.m.
April 26    at Chillicothe IVC        5 p.m.
April 30    vs. Olympia            4:30 p.m.
May 2        vs. Bloomington CC        4:30 p.m.
*St. Teresa Tournament

St. Thomas More
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    at Bloomington CC        PPD
March 12    vs. Bloomington CC        L 4-2            0-1 (0-1)
March 13    vs. Urbana            W 1-0            1-1
March 23    at Chillicothe IVC        10 a.m.
March 26    vs. Mahomet-Seymour    4:30 p.m.
March 28    at Monticello            4:30 p.m.
March 30    at Warrensburg-Latham    10 a.m.
April 3        vs. Bloomington CC        4:30 p.m.
April 5        Urbana Tournament*    TBA
April 6        Urbana Tournament*    TBA
April 8        vs. Centennial        4:30 p.m.
April 10    vs. Normal U-High        4:30 p.m.
April 12    vs. Williamsville        4:30 p.m.
April 13    vs. Chillicothe IVC        10 a.m.
April 15    vs. Decatur Lutheran    4:30 p.m.
April 16    vs. Olympia            4:30 p.m.
April 22    at Mattoon            4:30 p.m.
April 23    vs. Monticello        4:30 p.m.
April 25    at Uni High            4:30 p.m.
April 29    at St. Teresa            5 p.m.
May 2        at Olympia            4:30 p.m.
May 3        Quincy ND Showcase+    TBA
May 4        Quincy ND Showcase+    TBA
*Urbana Tournament
+Quincy Notre Dame Showcase

Uni High
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 11    vs. Mahomet-Seymour    L 8-0            0-1
March 13    vs. Champaign Central    L 3-0            0-2
March 15    at Urbana            W 3-2            1-2
March 26    vs. Centennial        4:30 p.m
March 28    at Danville            6 p.m.
April 2        vs. Judah Christian        4:30 p.m.
April 4        at Monticello            4:30 p.m.
April 6        at Bloomington CC        10 a.m.
April 9        at Arthur Okaw Christian    4:30 p.m.
April 11    vs. Meridian            4:30 p.m.
April 16    at St. Teresa            5 p.m.
April 18    vs. Decatur Lutheran    4:30 p.m.
April 20    at Charleston            10 a.m.
April 22    vs. Springfield Lanphier    4:30 p.m.
April 25    vs. St. Thomas More    4:30 p.m.
May 2        at Warrensburg-Latham    4:30 p.m.

Urbana
DATE        OPPONENT            TIME/RESULT    RECORD
March 12    vs. Judah Christian        W 3-1            1-0
March 13    at St. Thomas More        L 1-0            1-1
March 15    vs. Uni High            L 3-2            1-2
March 26    at Mattoon            4:30 p.m.
April 1        vs. Mahomet-Seymour    6 p.m.
April 4        at Peoria Manual        4:30 p.m.
April 5        Urbana Tournament*    TBA
April 6        Urbana Tournament*    TBA
April 9        vs. Bloomington        6 p.m.
April 11    vs. Peoria Notre Dame    6 p.m.
April 16    vs. Champaign Central    6 p.m.
April 18    at Centennial            6 p.m.
April 22    at Monticello            4:30 p.m.
April 23    at Danville            6 p.m.
April 25    at Peoria Richwoods    6 p.m.
April 30    vs. Normal Community    6 p.m.
May 2        at Normal West        6 p.m.
May 4        at Charleston            10 a.m.
May 6        vs. Decatur MacArthur    4:30 p.m.
May 7        vs. Peoria            5:30 p.m.
*Urbana Tournament

-