14th News-Gazette All-area boys’ cross-country team

14th News-Gazette All-area boys’ cross-country team

All-Area First Team

NAME YEAR SCHOOL

Garrett Dixon Jr. Monticello

Riley Fortune Sr. Mahomet-Seymour

Logan Hall Sr. ALAH

Alex Helmuth Sr. Monticello

Ryan Hodge Sr. Mahomet-Seymour

Luke Manolakes So. Centennial

Mathias Powell Jr. Mahomet-Seymour

All-Area Second Team

NAME YEAR SCHOOL

Justice Carter Sr. Urbana

Kody Harrison Sr. PBL

Trey Houmes Sr. Hoopeston Area

Bryson Keeble Jr. M-S

Sincere Williams-Davis Sr. Danville

Wyatt Wolfersberger Sr. SJ-O

Cameron Woodard Jr. UnityAll-Area

All-Area Honorable Mention

Arthur-Lovington-Atwood-Hammond — Layton Hall, Fr.

Armstrong-Potomac — Austin Bridgman, Jr.

Bement — Daniel Reed, Jr.

Bismarck-Henning/Rossville-Alvin — Gabe Martinez, So.

Centennial — Antonio Buchanan, Jr.; Chance Yentes, So.

Champaign Central — Alex Ahmari, Fr.; Robert Mercer, Jr.; John Smith, Sr.; Kyle Treakle, Jr.

Chrisman — Dylan Bogard, Jr.; John Flynn, Sr.

Clinton — Ethan Black, Fr.; Ty Brennan, So.

Danville — Noah Hile, Jr.; Lenox Li, Jr.; Michael Moreman, So.; Dylan Watson, So.

Iroquois West — Connor Price, Fr.

Judah Christian — Philip Coulter, Jr.

La Salette — Nicholas Halligan

Mahomet-Seymour — Evan Burge, Sr.; Kaelan Davis, Jr.; Nate Douglas, Jr.

Monticello — Luke Sokolowski, Fr.

Oakwood — Cameron Helka, Jr.; Andy Hohn, Jr.

Paxton-Buckley-Loda — Alec St. Julien, Jr.; Trevor Morse, So.; Nikolas Schnabel, So.

Prairie Central — Jake Maquet, Sr.

Rantoul — Elijah Hall, Jr.

St. Joseph-Ogden — Riley Baker, Sr.; Isiah McCune, Jr.; Braden Pridemore, Sr.

St. Thomas More — Ian Clapper, So.; Dominic Magrini, Jr.; AJ Wrobel, So.

Schlarman — Andy Craig, Fr.

Sullivan/Okaw Valley — Isaiah Plank, Sr.

Tuscola — Michael Holmes, Sr.; Bradley Kramer, Sr.; Noah Woods, Jr.

Unity — Jarrett Cox, Fr.

Uni High — Alex Dolcos, Fr.; Henry Kraatz, So.; Aryan Lalwani, Fr.; Nicolas Ramkumar, So.

Urbana — Payton Borich, Jr.

Villa Grove/Heritage — Ian Price, So.