40th News-Gazette All-area volleyball: The complete team

40th News-Gazette All-area volleyball: The complete team

All-Area First Team

NAME YR. POS. SCHOOL

Mica Allison Sr. S/OH St. Thomas More

Kennedy Bauer Jr. OH Watseka

Abbi Burnett Sr. OH St. Joseph-Ogden

Emily Duis Sr. OH Milford

Brenna Durst Sr. OH Oakwood

Rylee Hinton Jr. MB Champaign Central

Savannah Matthews Jr. OH Mahomet-Seymour

Hayes Murray Sr. S St. Thomas More

Allie Trame So. MH St. Thomas More

Gabby Wessels Sr. OH Cissna Park

All-Area Second Team

NAME YR. POS. SCHOOL

Hannah Brackenhoff Jr. L Blue Ridge

Emily Bunting Sr. S Watseka

Mira Chopra Fr. MB Champaign Central

Sahirah Ellis Sr. OH Centennial

Janie Gross Sr. OH Schlarman

Rachel Hurt Jr. OH Champaign Central

Lucy Lux-Rulon Sr. MB St. Thomas More

Kalista Klann Sr. S Paxton-Buckley-Loda

Maddie Sanders Sr. L Urbana

Katelyn Young So. MH Oakwood

All-Area Special mention

NAME YR. POS. SCHOOL

Brittany Anglin Sr. S Champaign Central

Madison Brown Sr. S ALAH

Hannah Buzicky Jr. L Mahomet-Seymour

Karli Dean So. MH Tuscola

Aleksas Dietzen Sr. OH/S Schlarman

Haley Elam Jr. L St. Thomas More

Emory Erickson Jr. MB St. Joseph-Ogden

Kaitlyn Farrar Sr. MH Argenta-Oreana

Madison Filkin Sr. S Clinton

Megan Foster Sr. OH Unity

Kayin Garner So. S Mahomet-Seymour

Madi Gayheart Sr. S Armstrong-Potomac

Ariana Gentzler MH Sr. Paxton-Buckley-Loda

Brianna Hopper Sr. OH St. Thomas More

Audri Hyde Jr. S Danville

Anna Jennings Jr. S Cissna Park

Kaylyn Johnston Jr. S Urbana

Riley Kinney Sr. MB Westville

Rachael Kochel Sr. OH Watseka

Leah Luchinski Fr. S Centennial

Sabrina Martinez Sr. OH Bismarck-Henning/R-A

Emily Meidel Sr. MB Bismarck-Henning/R-A

McKenna Plotner Jr. MH/OH Salt Fork

Sarah Porter Jr. MH Armstrong-Potomac

Taylor Powell Jr. MH ALAH

Raevyn Russell So. MB/OH Urbana

Ali Smith Sr. OH Tri-County

Lacey Steinbaugh Jr. S Georgetown-RF

Kelsey Wendell Jr. MB Danville

Addison Wichus So. DS MonticelloJenna Woods Jr. S Centennial

All-Area Honorable mention

ARCOLA — Yessie Ramirez, Sr., L

ARGENTA-OREANA — Amaya Fox, Jr., OH; Tatiana Garcia, Sr., S

ARMSTRONG-POTOMAC — Maddie Buhr, Jr., MBARTHUR-LOVINGTON-ATWOOD-HAMMOND — Liz Shipman, Sr., OH; Hannah Wallen, Sr., OH

ARTHUR OKAW CHRISTIAN — Katie Brandt, Sr., MB; Lyla Kauffman, Sr., S; Lillian Messmore, Sr., MB

BEMENT — Tatum Auth, Jr., S; Hannah Foran, Sr., MH; Shelby Strack, So., OH

BISMARCK-HENNING — Ashlyn Clem, Sr., OH; Danielle Duncan, Sr., MB; Grace Harris, Sr., S; Ella McConkey, Sr., S/H

BLUE RIDGE — Avery Fisher, Jr., S; Maddy Hopins, Sr., OH

CENTENNIAL — Sophie Frazier, Sr., OH

CERRO GORDO — Sydney Walker, Jr., OH; Anna Peter, Jr. OH; Taylor Cherry, S, Jr.; Ella Mann, Fr., S; Riley Brandenburg, Fr., MH

CHAMPAIGN CENTRAL — Maranda Day, Sr., L

CISSNA PARK — Sloan Boyce, Jr., MH; Olivia Stoller,Sr., L; Erica Walder, Jr., OH

CLINTON — Alyssa Saulsbery, Sr., MHDANVILLE — Kaitlyn Loewenstein, So., L

DeLAND-WELDON — Raeanne Allen, Jr., MH; Chloe Melvin, So., S

FISHER — Becca Clanton, Sr.

GEORGETOWN-RIDGE FARM — Kasie Anderson, Jr., OH; Taylor Stal, So., OH, ; Willow Ray, Sr., OH

GIBSON CITY-MELVIN-SIBLEY — Madison Eberle, So., MH/OH

HERITAGE — Gracyn Allen, Jr., OH; Aliya Holloman, So., OH

HOOPESTON AREA — Raven Rutherford, Jr., OH

IROQUOIS WEST — Rachel Carney, Sr., S

JUDAH CHRISTIAN — Kim Dillman, Sr., OH; Ashley Bryant, Jr., MH; Michelle Miller, Jr., MH

LeROY — Cara Levington, Jr., MHMAHOMET-SEYMOUR — Samantha Hites, Sr., MB; Ainsley Ranstead, Fr., OH

MILFORD — Brooke Sobkoviak, Jr., L; Kaylee Warren, So., S

MONTICELLO — Zanna Myers, Sr., OH; Nicole Sheafe, Jr., MH

OAKWOOD — Kelsey Blackford, Sr., S; MacKenzie Doan, Jr., S; Kylie Neuman, Jr., OH

PAXTON-BUCKLEY-LODA — Cassidi Nuckols, Sr.; Aubree Bruns, Jr.

PRAIRIE CENTRAL — Faith Bachtold, Sr., DS; Olivia Weber, Sr., OH

RANTOUL — Emily Schluter, Sr., MB; Lexi Sherrick, So., L

RIDGEVIEW — Kelly Jones, So., S/OH; River Rosales, So., L

ST. JOSEPH-OGDEN — Sarah Acklin, Sr., MB; Katelyn Berry, So., OH

ST. THOMAS MORE — Nakaya Hughes, Sr., OHSALT FORK — Linzi Fauver, Jr., OH

SCHLARMAN — Reagan Gifford, Sr., MB; Mady Norman, Sr., S; CeCe Damiliano, So., S/OH

SULLIVAN — Maddie Dickens, Sr., L

TRI-COUNTY — Grace Burnside, Jr., OH/MH; Julia Robertson, Jr., S/L

TUSCOLA — Natalie Bates, Jr., L

UNITY — Katie Kaiser, Jr., MH/OH

UNI HIGH — Kathryn Dullerud, Sr., S; Maya Greer, Sr., H

URBANA — Hannah Davenport, So., OH; Kynzee Boastick, So., S

VILLA GROVE — Reagan Cheely, So.

WATSEKA — Mallory Drake, Jr., OH

WESTVILLE — Madison Brown, Jr., L, Jr.; Jasman Severado, Jr., OH

-