Area wrestling leaders (as of Jan. 1, 2018)

Area wrestling leaders (as of Jan. 1, 2018)

Class 1A

106

Name, School W L Pts

C. Horsch, GCMS/Fisher 14 0 79

Gavel, Unity 15 8 47

Clapper, St. Thomas More 13 6 42

Webber. Unity 11 5 40

McTaggart, CC/IWest 10 7 25

A. Wagner, St. Joseph-Ogden 7 4 22

Byrd, LeRoy/Tri-Valley 5 3 21

Tabels, B-H/R-A 8 6 15

Timerman, Clinton 3 1 15

Dykes, GCMS/Fisher 3 1 12

Hunt, Monticello 9 9 1

113

Wendling, St. Joseph-Ogden 21 2 97

Larkin, Hoopeston Area 9 2 42

Matlock, LeRoy/Tri-Valley 7 1 35

Mingee, St. Thomas More 7 3 26

Gream, GCMS/Fisher 8 5 15

Black, Clinton 2 0 12

C. Turner, Clinton 2 0 12

Goodwin, BHRA 4 4 3

Weasel, Unity 5 5 1

Gustafson, Monticello 4 3 0

120

McConaha, St. Joseph-Ogden 20 4 98

Thorne, CC/Iroquois West 13 3 49

Shellman, St. Thomas More 12 5 44

J. Smith, Monticello 14 9 28

Deavers, Clinton 3 1 9

Plackett, Unity 6 7 0

126

Konetski, CC/Iroquois West 13 2 69

Taylor, BHRA 11 3 45

Immke, St. Joseph-Ogden 17 9 36

Atkins, St. Thomas More 13 8 28

Harris, Clinton 4 0 24

Jackson, Prairie Central 7 4 24

O'Linc, Monticello 13 9 21

Gulley, LeRoy/Tri-Valley 5 3 13

Coon, Hoopeston Area 4 0 12

Elliott, Hoopeston Area 3 0 9

Benningfield, GCMS/Fisher 3 2 6

Ke. Dykes, BHRA 2 2 0

132

Decker, Unity 19 9 61

Deacetis, Prairie Central 10 2 46

Tracy, CC/Iroquois West 9 4 28

Holt, St. Joseph-Ogden 16 9 27

Baxter, LeRoy/Tri-Valley 5 0 26

Ha. LeConte, Monticello 4 1 18

Jones, Monticello 3 1 9

Wrobel, St. Thomas More 11 10 4

Hillard, BHRA 3 3 3

Panozzo, CC/Iroquois West3 3 1 na

K. Johnson, Clinton 2 2 0

138

Ragle, GCMS/Fisher 10 6 32

Schaefer, LeRoy/Tri-Valley 4 3 14

Raines, CC/Iroquois West 9 7 8

Reck, PBL 5 2 3

Ooms, Clinton 1 1 3

145

J. Horsch, GCMS/Fisher 13 1 71

P. Eastln, Unity 17 5 66

Humes, PBL 15 1 63

Travis, Prairie Central 8 4 34

Reynold, Clinton 4 0 20

Gonzalez, Unity 5 3 6

Warner, BHRA 1 0 6

Beegle, CC/Iroquois West 4 4 5

152

Krumwiede, CC/Iroquois West 16 2 71

Sexton, St. Thomas More 16 5 62

Winter, Clinton 4 0 16

Featherly, Prairie Central 4 2 13

Garrett, Unity 2 0 12

Akins, BHRA 7 7 6

Reed, Unity 9 8 6

Colvin, St. Joseph-Ogden 11 10 1

160

Pace, CC/Iroquois West 16 2 81

Stanley, Argenta-Oreana 17 6 60

Dawson, Monticello 17 8 53

Ashby, Hoopeston Area 11 1 50

Shannon, Unity 17 10 46

Conaty, LeRoy/Tri-Valley 6 2 30

Reitmeier, BHRA 9 5 28

Chittick, GCMS/Fisher 10 5 22

Shonkwiler, St. Joseph-Ogden 4 1 18

Brt. Reeves, Clinton 3 1 12

Anderson, PBL 8 5 6

Primmer, Unity 2 1 6

Shelmadine, Monticello 1 0 6

170

Bowman, St. Joseph-Ogden 15 4 72

D. Hoselton, Prairie Central 9 0 48

Hu. LeConte, Monticello 13 7 45

Hettinger, St. Thomas More 13 6 44

Zamora, Hoopeston Area 8 0 42

C. Eastin, Unity 16 11 34

Dy. Wiggins, LeRoy/Tri-Valley 6 2 27

Willis, CC/Iroquois West 5 1 25

Steidel, BHRA 8 5 19

Henrichs, ClC/Iroquois West 1 1 0

182

Frost, Unity 26 0 135

J. Smith, CC/Iroquois West 18 0 100

Kerr, Monticello 14 7 51

Buikema, CC/Iroquois West 8 0 48

M. Kerns, Prairie Central 9 1 45

DePuy, BHRA 7 1 34

Shobe, Clinton 4 0 21

Fatima, LeRoy/Tri-Valley 5 2 16

Davisson, St. Thomas More 11 9 12

195

Coggins, CC/Iroquois West 17 0 93

Cd. Scott, Unity 19 7 66

B. Hoselton, Prairie Central 11 0 65

Menacher, Monticello 15 6 47

Dr. Wiggins, LeRoy/Tri-Valley 7 0 41

Duke, GCMS/Fisher 11 5 36

Reffett, Monticello 5 2 18

Anderson, St. Thomas More 11 9 12

Colunga, Hoopeston Area 6 7 9

Morris, Clinton 2 1 3

220

C. Miller, BHRA 14 0 79

Love, CC/Iroquois West 15 2 78

Jordan, Monticello 15 7 54

Wilson, Unity 10 1 53

C. Kerns, Prairie Central 9 0 48

Woolridge, LeRoy/Tri-Valley 6 1 33

Wright, GCMS/Fisher 9 5 19

Denam, PBL 10 6 9

Ward, St. Joseph-Ogden 5 4 9

285

Prairie, CC/Iroquois West 18 1 102

Freeseman, Monticello 17 7 54

Alwes, St. Joseph-Ogden 15 9 39

Curry, Hoopeston Area 7 3 30

Steidinger, Prairie Central 7 2 30

Stinebaugh, Unity 12 9 18

Livingston, Hoopeston Area 4 4 6

Hayden, Clinton 1 1 0

T. Miller, BHRA 7 7 0

Class 2A/3A

106

Name, School W L Pts

Ante. Turner, Danville 13 4 50

McCullen, Centennial 11 7 25

113

Cardani, Centennial 18 0 98

Hart, Urbana 8 2 34

Crider, Danville 13 8 19

Brown, Central 6 3 15

Dundon, Urbana 3 2 6

120

Rice, Central 8 6 15

Cosimini, Mahomet-Seymour 1 0 6

126

T. Smith, Danville 11 4 30

Decker, Mahomet-Seymour 8 9 1

132

Anth. Turner, Danville 26 0 134

Dowers, Mahomet-Seymour 2 1 9

Lindsey, Central 6 5 6

138

Roseman, Rantoul 21 4 98

Spencer, Mahomet-Seymour 18 6 64

Transou, Danville 14 10 29

Granadino, Mahomet-Seymour 2 2 5

145

Goodell, Rantoul 22 5 110

H. Johnson, Mahomet-Seymour 2 1 9

Zinchuk, Centennial 8 7 9

Grove, Mahomet-Seymour 9 11 8

E. Perez, Danville 9 10 1

152

McCusker, Rantoul 24 1 124

Sanchez, Danville 19 6 75

Skube, Central 12 8 24

Amosun, Urbana 10 3 19

K. Johnson, Mahomet-Seymour 12 10 6

160

Morgan, Mahomet-Seymour 20 6 85

Hall, Central 12 0 71

Nesbitt, Centennial 15 3 67

Pogue, Mahomet-Seymour 9 11 3

170

Roberson, Centennial 14 1 62

C. Perez, Danville 15 4 57

Heimann, Mahomet-Seymour 16 7 52

Bell, Mahomet-Seymour 5 2 21

182

Vaughn, Mahomet-Seymour 9 8 5

195

Fox, Urbana 15 1 74

Gunn, Central 12 3 34

Aragon, Central 4 2 10

220

Stahl, Mahomet-Seymour 21 4 96

Macharo, Urbana 2 0 9

285

Griffett, Mahomet-Seymour 20 4 93

Langenfeld, Centennial 13 4 66

Sprandel, Rantoul 15 11 30

Buchanan, Mahomet-Seymour 6 2 24

NOTE: Schools not listed are ones whose coaches did not submit information. Honor roll updates should be faxed to The News-Gazette (217) 373-7401 or e-mail bjones@news-gazette.com each Tuesday by noon.

-